Atlas Stwory i potwory

Autor: Agnieszka Antosiewicz
Wydawnictwo: Greg
Liczba stron: 64
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

„Atlas Stwory i potwory” to dużego formatu książka, która w przystępny sposób opowiada o istotach z mitologii, baśni, legend, opowieści, książek i filmów.

Świat jest pełen niesamowitych, magicznych stworzeń – niektóre są piękne, inne szkaradne, z niektórymi można się zaprzyjaźnić, a innym lepiej zejść z drogi.

Potwory od zawsze towarzyszyły człowiekowi. Przewijały się w mitologii, pojawiały w opowiadaniach czy na kartach powieści. Budziły strach, ale też często fascynację, tak inne były od wszystkiego, co ludziom znane.

Niniejszy atlas opisuje mocne i słabe strony przeróżnych stworzeń, a załączona zakładka z tłumaczeniem skali pomoże zorientować się, z kim mamy do czynienia.

Każda przedstawiona postać posiada pięć symboli z przypisanymi numerami. Przedstawiają one np. siłę, inteligencję, ale także i szkaradność.

W książce czytelnik znajdzie podziały na m.in. takie grupy jak: ludzie-nieludzie, potworne głębiny, baśnie i legendy, latające, domowe zacisze, upiorne lasy i inne. W każdym wymienionym rozdziale pokazane jest po kilka postaci. Niezwykłe ilustracje oddają klimat każdemu stworkowi, a krótki opis zawiera jego najważniejsze cechy. Czytelnik przeczyta o jego wyglądzie, zachowaniu i miejscu zamieszkania. Będzie także dużo odniesień do dawnych wierzeń, mitów i legend.

Ostatnie dwie strony są do wypełnienia przez młodego czytelnika – zamierzenia swoich własnych bohaterów. Adaś z ogromnym entuzjazmem uwiecznił 4 postacie. Sam podyktował mi opis, który zamieszczony został przy rysunku, a także umieścił swoje atrybuty o każdym stworzeniu.

„Atlas Stwory i potwory” to prawdziwa gratka dla miłośników fantastycznych klimatów o tajemniczych stworzeniach, zjawach i upiorach. Podróż przez świat legendarnych, baśniowych czy mitologicznych stworów będzie świetną przygodą dla fana opowieści z dreszczykiem, niebojącego się stanąć oko w oko ze straszydłami wyłaniającymi się z ilustracji. Ostatnio jest to nasza ulubiona pozycja, do której często wracamy. Co prawda Adaś już znał większość potworów z poprzednich książek, ale z zainteresowaniem słuchał, czego jeszcze się może dowiedzieć. Niezwykle interesowała go skala atrybutów każdego potwora, którą bacznie studiował. Bardzo polecamy.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.