Jedwabne szlaki. Nowa historia świata

Autor: Peter Frankopan
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 128
Wiek: 9+
Moja Ocena: 4+

„Jedwabne szlaki. Nowa historia świata” to skrócona wersja bestsellerowej książki brytyjskiego historyka Petera Frankopana, przygotowana z myślą o najmłodszych.

Autor, na kartach lektury ożywia historię, która obejmuje czasy od starożytnej Persji i Cesarstwa Bizantyjskiego przez renesans i handel niewolnikami, wydarzenia po drugiej wojnie światowej, aż po te ostatnie, na Bliskim Wschodzie.

Książka w przystępny i interesujący sposób opisuje historię handlu i wojen na terenach kolebki cywilizacji – Bliskiego Wschodu. Ponadto daje wgląd w krajobraz polityczny każdego regionu i historię najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na świecie. Napisana jest w porządku chronologicznym, a jej prosty styl narracji wspaniale współgra z oszałamiającymi ilustracjami Neila Packera.

Publikacja przedstawia rolę największego kontynentu świata, relacje między Europą a państwami położonymi w południowo-zachodniej Azji oraz przyszłe perspektywy tych regionów. Dla dzieci jest to ciekawe i bajkowe wprowadzenie do opowieści, natomiast dla dorosłych odświeżające spojrzenie na przeszłość z innej perspektywy.

„Jedwabne szlaki. Nowa historia świata” to przemyślana i prowokująca do refleksji książka dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej o barwnej historii tego obszaru. Gorąco polecam małym i dużym czytelnikom, a w szczególności zainteresowanym poznaniem Bliskiego Wschodu i tym, dlaczego pozostaje on niezwykle ważny we współczesnym świecie.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.