Sztuczna inteligencja. To, o czym dorośli Ci nie mówią

Autor: Boguś Janiszewski
Wydawnictwo: Publicat
Liczba stron: 152
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Sztuczna inteligencja. To, o czym dorośli Ci nie mówią” to edukacyjna pozycja i fascynująca podróż po świecie nowych technologii dla każdego, małego oraz dużego.

Żyjemy w czasach rewolucji technologicznej – jesteśmy coraz bardziej zanurzeni w oceanie informacji i bodźców. Barwna, opowiedziana żywym językiem historia to nie tylko przegląd najnowszych zdobyczy cywilizacji.

Lektura ujawnia mechanizmy kierujące zmianami technologicznymi. W przystępny, logiczny i zabawny sposób wyjaśnia nawet najtrudniejsze zagadnienia, które pasjonują i zaprzątają głowy dzieci.

Publikacja sięga do historii, ale wybiega też w przyszłość sztucznej inteligencji, odpowiadając na frapujące pytania: czy człowieka da się wymienić na nowszy model? I co my, ludzie, będziemy robić, gdy maszyny będą już robić za nas wszystko? Książka bardzo wyczerpująco odpowiada na mnóstwo różnych pytań, które mogą się narodzić w młodym umyśle wkraczającym w technologiczny świat.

Boguś Janiszewski i Max Skorwider pokazują nam, z czym obcujemy na co dzień. Odkrywają wszystkie tajemnice sztucznej inteligencji. Pokazują różnice między robotem a człowiekiem. Przybliżają zjawisko cyberprzemocy, tłumaczą trudne sformułowania, takie jak: algorytm czy kod binarny.

„Sztuczna inteligencja. To, o czym dorośli Ci nie mówią” to popularnonaukowa pozycja i kompendium wiedzy na temat nowych technologii, które na co dzień ułatwiają nam życie. Według mnie fajnym dodatkiem są eksperymenty myślowe, w których czytelnikom przytacza się przykłady z codziennego życia, żeby odnieść je do kwestii sztucznej inteligencji. Na każdej stronie oprócz komiksowych rysunków znajdziemy humorystyczne historyjki czy infografiki. Prosty język, humor i wyjątkowe ilustracje sprawiają, że książkę czyta się szybko, a dzięki zabawnym, czasem przewrotnym rysunkom zapamiętywanie tekstu jest ekspresowe. Polecam.

W3Schools

One comment

  1. […] „O, Choroba” to książka cegiełka na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, którą charytatywnie stworzyli Boguś Janiszewski i Max Skorwider, znani już ze wspólnej pracy: „Mózg. To, o czym dorośli Ci nie mówią”, „Wirus i inne drobne ustrojstwa” i „Sztuczna inteligencja. To, o czym dorośli Ci nie mówią”. […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.