Co zrobisz, gdy…? Pytania, które warto sobie zadać

Autor: Moore-Mallinos Jennifer
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 96
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Co zrobisz, gdy…? Pytania, które warto sobie zadać” to miniporadnik, który pokaże małym dzieciom jak dokonywać wyborów, robić słuszne rzeczy i odróżniać dobro od zła.

Nasze dzieci będą w swoim życiu podejmować łatwe decyzje, a innym razem trudniejsze. Książka ma na celu wzmocnić w nich znaczenie brania odpowiedzialności i zrozumienia, że każde działanie ma konsekwencje. Dokonywanie dobrych wyborów to proces uczenia się przez całe życie. Naszym zadaniem, jako rodziców, jest pomaganie im w tym procesie. Kiedy dzieci idą przez życie na ścieżce rozwoju społecznego, moralnego i duchowego, musimy im pomóc.

Książka składa się z przystępnych 46 pytań i krótkich odpowiedzi. Każdemu zagadnieniu poświęcono dwie kartki i pełne emocji ilustracje, które z pewnością pomogą utożsamić się z bohaterami poszczególnych scenek.

Niniejsza pozycja otwiera dialog dotyczący podejmowania dobrych decyzji podczas odkrywania niektórych, codziennych kłopotów, z którymi mogą się spotkać dzieci. Dzięki tej lekturze dzieci poznają najczęściej napotykane przez ludzi życiowe incydenty. To pomoże im w codziennych wyborach i doświadczeniach, da im umiejętności i punkty widzenia niezbędne do stania się dobrymi, opiekuńczymi i odpowiedzialnymi dorosłymi. Uważam, że opisywane problemy zachęcają młodych czytelników do szukania bezpiecznych rozwiązań oraz w wielu miejscach przypomną, że zawsze warto zwrócić się o pomoc do zaufanej osoby dorosłej.

„Co zrobisz, gdy…? Pytania, które warto sobie zadać” to pomocna książka, która zachęca do myślenia i podsuwa dobre, bezpieczne rozwiązania małemu dziecku. Daje możliwość zmierzenia się z trudną sytuacją, zanim młody człowiek naprawdę się w niej znajdzie. Myślę, że lektura pomoże otworzyć dialog między rodzicem a dzieckiem, nauczy dzieci przestrzegania zasad, przyjmowania nowych obowiązków i bycia odpowiedzialnym za swoje czyny, nawet jeśli nie dokonuje się dobrych wyborów. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.