Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie

Autor: Chae Strathie
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 64
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4+/5

„Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie” to książka z informacjami historycznymi, pełna zabawnych i fascynujących tematów, związanych z odległą przeszłością.

Życie dziecka w starożytnego Egiptu może wydawać się, że było miłe i przyjemne, przy tak wspaniałej słonecznej pogodzie, na tle imponujących piramid, ale w rzeczywistości było dość trudne.

Powtarzające się pytanie „myślisz, że tak ci źle?”, pokazuje dzieciom, że nie ma sensu narzekanie na swoje życie lub dostrzeganie niesprawiedliwości, jakie je napotykają. Ich życie wcale nie jest takie złe, w przeciwieństwie do dzieciństwa ludzi w czasach starożytnego Egiptu.

Struktura książki przedstawia różne aspekty życia w kraju Faraonów, jako porównywalne z dzisiejszymi, a więc modę, domy, edukację, jedzenie, rozrywkę i medycynę. Z lektury dzieci dowiedzą się, jak trudne było życie, od unikania skorpionów Deathstalkera i sprzątania krowiego łajna, po czerpanie wody ze studni, jedzenie gołębi oraz gazeli, a także jakie surowe kary otrzymywali uczniowie za bycie niegrzecznymi w szkole. Młodzi czytelnicy przeczytają także rozdział poświęcony bogom, amuletom i ich funkcji ochronnej przed licznymi niebezpieczeństwami oraz gry i zabawy starożytnych Egipcjan.

„Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie” to dowcipna książeczka pełna faktów historycznych ożywiona bogatymi, humorystycznymi ilustracjami. Lektura ma bardzo charakterystyczny, nieformalny ton narracyjny, który moim zdaniem spodoba się docelowym czytelnikom. Według mnie jest to ciekawa pozycja dla wszystkich zainteresowanych starożytnym Egiptem i doskonały prezent dla każdego dziecka, które kiedykolwiek narzekało, że jego życie jest niesprawiedliwe. Jest to druga książka z serii, która wzbudziła u Adasia wielkie emocje związane z historią tamtych czasów. I choć numerem jeden pod względem fascynacji mitologią jest „Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnej Grecji” to ciekawostki i fakty związane z Egiptem pobudziły jego ciekawość i wyobraźnię. Polecam.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.