Na kłopoty inspektor Mysz. Ratunku! Pomocy! Złość!

Autor: Sibylle Rieckhoff
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Na kłopoty inspektor Mysz. Ratunku! Pomocy! Złość!” jest pozycja skierowaną dla dzieci wczesnoszkolnych, które mogą odkryć swój własny świat emocjonalny pod okiem sprytnego detektywa.

Inspektor Mysz to superbohater, który spieszy na pomoc wszystkim maluchom. Jego dzisiejszym zadaniem będzie rozpoznanie, co jest przyczyną napadów złości u małej Emilki.

Mały gryzoń wędruje sobie spokojnie ulicami przedmieścia, kiedy nagle słyszy straszne krzyki. Zaalarmowany głośnym wrzaskiem podąża do kamienicy, z której dobiega lament.

Inspektor spotyka tam Emilkę, która nie potrafi poradzić sobie ze złością. Dziewczynka rzuca butami i klockami; krzyczy i uważa, że każda zabawa jest głupia. Przerażony Paweł, który próbował na wszelkie sposoby nie denerwować Emilki, teraz chowa się przed nią.

Myszka nie myśląc dłużej, wyciąga magiczne okulary i prześwietla jej brzuszek. Już po chwili główny sprawca jest namierzony. To mały krasnoludek mieszkający w jej ciele sprawiał te kłopoty i to on jest przyczyną złego zachowania dziewczynki.

Mądry detektyw szybko podpowiada, co można zrobić w takiej sytuacji, by zapobiec innym napadom złości. Pokazuje dzieciom zasady, które warto pamiętać i tłumaczy jak nie wolno się zachowywać.

Na końcu książki znajdziemy przegląd faktów, które wyjaśniają, dlaczego dochodzi do napadów złości, ale przede wszystkim są tam przykłady prawidłowego postępowania i zasady, których należy przestrzegać.

„Na kłopoty inspektor Mysz. Ratunku! Pomocy! Złość!” to książka z super poradnikiem, skierowana do młodych czytelników w wieku przedszkolnym. Jest to bogato zilustrowana i dobrze opowiedziana lektura, która porusza ważny temat w życiu codziennym małego dziecka. Warto ją mieć w zasięgu ręki, kiedy naszą pociechę napadnie złość nie do opanowania. Być może przytoczony fragment o krasnoludkach mieszkających w brzuchu i porady bystrej myszy pomogą w opanowaniu zawiłej sytuacji. Polecam.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.