Wyspa diabetyków

Autor: Carla Maia De Almeida
Wydawnictwo: Kinderkulka
Liczba stron: 40
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4+/5

Książka „Wyspa diabetyków” została wydana przez projekt Zdrowe Pokolenie, którego głównym celem jest przyczynianie się do promocji zdrowia dzieci w szkołach, edukowanie i zachęcanie do zdrowego stylu życia.

Na przykładzie głównego bohatera, 10-letniego Franka, który cierpi na cukrzycę typu 1, mali czytelnicy dowiedzą się, że cukrzyca to poważny problem zdrowotny, który dotyka miliony dzieci i dorosłych na całym świecie.

Franek odpowiada na pytania Hani, którą ciekawi temat jego choroby. Dziewczynka dowiaduje się, że u jej kolegi została zdiagnozowana cukrzyca typu 1, kiedy był małym bobasem. Pomimo że wyglądał na zdrowe dziecko, wykryto u niego niedobór insuliny.

Franek porównuje swój organizm do wyspy, o którą trzeba prawidłowo dbać. W jego wypadku ważne jest pilnowanie cukru, który w nadmiarze powoduje problemy ze zdrowiem. Aby tego uniknąć, chłopiec musi przyjmować insulinę.

Na stronach widzimy czym jest pen i pompa do insuliny, jak są zbudowane, w których miejscach na ciele nakłuwa się igłą, co to jest CGM i jak się mierzy glukozę. Znajdziemy także menu na cały dzień na pyszne i zbilansowane posiłki. Natomiast na końcu książki widnieje słownik z terminami wcześniej użytymi w tekście.

„Wyspa diabetyków” to mądra książka, do przeczytania nie tylko dzieciom, dorośli również powinni skorzystać z jej ważnych informacji. Wniosek jest prosty, jeśli chcemy być zdrowi przez całe życie, nawet cierpiąc na tę straszną chorobę, musimy ćwiczyć i stosować się do zaleceń pracowników służby zdrowia. Podstawą jest utrzymanie pozytywnego nastawienia, a tym samym zdobycie motywacji i pewności siebie do bycia szczęśliwym człowiekiem.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.