Koty – natura i wychowanie

Autor: Andy Hirsch
Wydawnictwo: Nasza Klasa
Liczba stron: 128
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

Koty domowe cieszą się obecnie ogromną popularnością, z miliardami wyświetleń filmów w Internecie. Są także najpopularniejszym zwierzętami domowymi (tuż za psami). Ale chociaż kochamy naszych czworonożnych, futrzanych przyjaciół, wciąż mogą wydawać się tajemniczy. „Koty – natura i wychowanie” wyjaśniają i pokazują czytelnikom cykl ich życia, dzięki uprzejmości słynnej, futrzanej celebrytki.

Narratorką komiksu jest jego bohaterka, kotka Fasolka, która opowiada swoją historię. Wykorzystuje ona ogólne informacje o kotach, aby wyjaśnić jej własne zachowanie i sytuację.

Jej opowieść zaczyna się tak samo, jak życie wielu kotów: jest bezdomna, pozostawiona na zewnątrz, by samej sobie radzić. Kiedy opisuje, jak przetrwała, dowiadujemy się o diecie kotów, ich stylu polowania i zmysłach, które pomagają im znajdować i łapać zdobycze. W dalszej części czytamy również o tym, jak dzikie koty dostosowały się do środowiska, podczas gdy koty domowe musiały przystosować się do życia z ludźmi.

Książka staje się ciekawa, gdy zaczynamy badać naturę czworonogów, a dokładniej, jak zarówno geny, jak i wychowanie mogą zmienić kota domowego. Kiedy nie musi już polować na własne pożywienie, staje się zwierzęciem bardziej towarzyskim. To, na co poluje, zależy również od tego, jak został wychowany.

Na stronach znajdziemy także materiały o kocich zdolnościach, cechach fizycznych, zachowaniach i dowiemy się, dlaczego koty są takie, jakie są, z perspektywy ewolucyjnej. Na końcu widnieje przydatny słowniczek z pojęciami, które wystąpiły w tekście.

„Koty – natura i wychowanie” to kolejna, świetna część z serii Naukomiks, pokazująca życie kotów, zarówno dzikich, jak i domowych. Według mnie książka jest pouczająca, humorystyczna, dobrze opowiedziana i twórczo narysowana. Całość zawiera wspaniałe ilustracje z informacjami o tym, jak czworonogi stały się niezwykle popularnymi zwierzętami, które znamy i kochamy. Autor sprytnie połączył fabułę i informacje na ten temat, tworząc idealne zestawienie wiadomości i rozrywki. Jeśli uważasz, że wiesz wszystko o kotach, ten komiks sprawi, że ponownie się nad tym zastanowisz. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.