Tata Tosi jest feministą

Autor: Leet Rhonda
Wydawnictwo: All Kids Publishing
Liczba stron: 30
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Tata Tosi jest feministą” to książeczka obrazkowa przedstawiająca rodzinę, w której ojciec zachęca córkę do wiary w siebie oraz do korzystania ze wszystkich zajęć, możliwości i praw, które na ogół przysługują chłopcom.

Tosia jest bardzo szczęśliwą dziewczynką. Ma rodziców, którzy ją kochają i wychowują bez ograniczeń ani oczekiwań. Mama ma lepiej płatną pracę, więc osobą pozostającą w domu jest ojciec. Stał się ekspertem w zaplataniu włosów, nauczył Tosię korzystania z zawartości skrzynki z narzędziami, a także pozwala jej wybierać ubrania, które może założyć.

Mężczyzna wspiera córkę w grze w hokeja po zajęciach lekcyjnych i kibicuje jej podczas występów baletowych. Nie boi się powiedzieć, że chłopcom i mężczyznom wolno płakać. Stał się także popularną osobą wśród przyjaciół Tosi, zarówno ze względu na opowieści o duchach, jak i historiach o słynnych kobiecych wzorcach, takich jak: Ruby Bridges czy Malala Yousafzai.

Narracja jest prosta, a zdania krótkie i na temat. Autorka bezpośrednio wyjaśnia, czym jest feminizm, a także pokazuje go w codziennych okolicznościach. Ilustracje są kolorowe i przedstawiają wesołe sylwetki bohaterów. Burza kolorów na stronach aż cieszy oko czytającego.

„Tata Tosi jest feministą” to książeczka, która pokazuje historię, przełamując pogląd, że istnieją prace oraz zainteresowania tylko dla chłopców lub dziewcząt. Lektura promuje również równość w pracach domowych i przypomina dzieciom, że nic nie stoi na przeszkodzie, by były kimkolwiek zechcą, gdy dorosną.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.