Intymne życie zwierząt

Autor: Von der Gathen Katharina
Wydawnictwo: Prószyński Media
Liczba stron: 144
Wiek: 7+
Moja Ocena: 5/5

„Intymne życie zwierząt” to lektura, która przedstawia fascynujące ciekawostki, jednocześnie zabierając czytelników na wycieczkę po niesamowitej faunie.

Książka ma bardzo szczegółową treść z rozdziałami podzielonymi na trzy główne części: Sztuka uwodzenia, Kopulacja i Kiedy pojawia się potomstwo. W każdej części znajdują się kolejne kategorie takie jak: Zatańcz ze mną, Kiedy miłość boli, Ciężki poród i wiele innych.

Przedstawione czytelnikowi informacje zabierają go w bardzo ciekawą i cudowną podróż, w której poznaje niesamowite fakty z poprawną terminologią użytą w całym tekście. W środku znajdziemy zbiór anegdot o życiu seksualnym zwierząt.

Publikacja obejmuje rytuały zalotów, zarówno wyszukane, jak i przebiegłe, niezwykłą fizjologię, sprytnie zaplanowane ciąże, najbardziej oddanych ojców i najsłodsze zwierzęce dzieci na Ziemi. Myślę, że odbiorców zafascynuje dyskusja na temat rozmiarów genitaliów oraz tego, jak często lub rzadko niektóre stworzenia łączą się w pary, a także jak brutalny jest akt seksualny w niektórych przypadkach.

„Intymne życie zwierząt” to kompendium wszystkich dziwnych i cudownych sposobów rozmnażania się królestwa zwierząt. Ta książka jest pełna materiałów informacyjnych, które dzieci będą z przyjemnością przeglądać i udostępniać rówieśnikom i dorosłym. Kolorowe ilustracje stanowią ważne połączenie wizualne i często humorystyczne. Osobiście uważam, że lektura może być wartościowym dodatkiem do każdej domowej, szkolnej lub publicznej biblioteki z materiałami edukacyjnymi dla młodych czytelników. Polecam.

W3Schools

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.