Silenzio Bruno!

Autor: Rusu Meredith
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„Silenzio Bruno!” to historia zainspirowana filmem Disneya i Pixara pod tytułem “Luca”. Przypomina ona czytelnikom, że dzięki zachętom i pomocy dobrych przyjaciół każdy może nauczyć się wierzyć w siebie.

Alberto Scorfano jest morskim potworem, który umie przepędzać Bruna – głos siedzący w jego głowie. To właśnie ten głos dość często podpowiada mu: „nie dasz rady”, „nie uda ci się” itd. Ale wtedy Alberto przegania go słowami „Silenzio, Bruno!”.

Krzycząc te słowa, każde zwątpienie rozpływa się, a nieznośny głos wątpliwości opuszcza go. Dzięki temu główny bohater dokonuje rzeczy, o których marzył.

Na swojej drodze Alberto spotyka Luka, który także nosi w głowie swojego Bruna. Między nimi zaciska się więź przyjaźni i morski potwor pomaga przyjacielowi pozbyć się głosu w jego głowie. Na przykładzie chłopców, czytelnicy widzą, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonywać rzeczy niemożliwych.

„Silenzio, Bruno!” to historia o pokonywaniu własnych słabości, o tym, jak radzić sobie z lękiem i strachem, o odwadze, aby sięgać po marzenia i żyć pełnią życia. Ponadto książka pokazuje czytelnikom, że wszystko jest możliwe, gdy wierzy się w siebie i uczy, że w chwilach wielkiego zwątpienia nieocenione jest wsparcie przyjaciół.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.