Wszyscy się liczą

Autor: Kristin Roskifte
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 58
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

„Wszyscy się liczą” to filozoficzna księga rachunkowa, w której czytelnicy liczą ludzi od 0 do 7,7 miliarda.

Książka zawiera 2768 indywidualnie narysowanych osób. Zaczynamy od jednej osoby, później pojawiają się dwie, trzy, pięć, dziesięć, pięćdziesiąt, sto i tak aż do całego globu. Zadaniem małych czytelników jest odnaleźć na ilustracjach bohaterów, których opisuje krótki tekst pod obrazkiem. Postacie w książce są bardzo zróżnicowane, co sprawia, że ​​czytanie jest wyjątkowo przyjemne.

Tytuł jest wyjątkowym połączeniem wyszukiwanki, nauką liczenia i obrazkowej opowieści o ludziach. Choć każdy z nas na świecie jest inny, wszyscy się liczą. Licząc ludzi, na kolejnych stronach lektury czytelnik odkrywa ich sekrety i historie, które są uzupełnione rysunkami pełnymi wskazówek oraz szczegółów zawartych w tekstach.

Świetną rzeczą są pytania znajdujące się na końcu książki. Zadając je dziecku, sprawdzamy, jak wiele wyniosło z przeczytanego tekstu i jak bardzo jest spostrzegawcze. To nie koniec zabawy, ponieważ po zeskanowaniu kodu QR, czytelnik poznaje jeszcze więcej sekretów poszczególnych bohaterów i na nowo, ale z zupełnie innej perspektywy, odkrywa barwny świat ludzi, miejsc i sytuacji.

„Wszyscy się liczą” to wartościowa pozycja dająca dużo do myślenia. Jest świetna do liczenia i za każdym razem można odkryć w niej coś nowego. Książka ma duży format, a ilustracje robią naprawdę imponujące wrażenie. Jest to pomysłowa i nietypowa pozycja, która wyróżnia się na tle innych publikacji i zdecydowanie warto ją poznać.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.