Myślisz, że tak ci źle. Życie dzieci w starożytnym Rzymie

Autor: Chae Strathie
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 64
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

„Myślisz, że tak ci źle. Życie dzieci w starożytnym Rzymie” to książka wydana we współpracy z British Museum, z mnóstwem zabawnych ilustracji Marisy Morea, obfitująca w rozrywkę, ale także zawierająca informacje w przystępnej formie.

Młodzi czytelnicy mogą poznać życie swoich rówieśników z tamtych czasów oraz porównać je z ich własnym. Przekonają się, że wcale nie mają tak bardzo źle, jak mogłyby przypuszczać.

„Myślisz, że tak ci źle. Życie dzieci w starożytnym Rzymie” ułożona jest naprawdę ładnie, z przejrzystym spisem treści na początku książki. Istnieje 10 głównych sekcji obejmujących tematy związane z ubiorem i fryzurami, domem i życiem rodzinnym, nauką, gladiatorami, jedzeniem, zdrowiem, cesarzami, bogami oraz grami i zabawami. Aby dopasować zabawne fakty, istnieje wiele wspaniałych zdjęć, które pomogą zilustrować to, co wydarzyło się w starożytnym Rzymie. Jest to świetny sposób, aby dzieci mogły łatwiej przyswoić sobie fakty.

Książka przepełniona jest ciekawostkami i anegdotami. W tekst wpleciono obce słowa, ale warte są odczytania, dla ogólnego rozeznania i zrozumienia klimatu dawnego Rzymu. Dziecko z zaciekawieniem będzie chłonąć wiedzę, która podawana jest mu w sposób lekki i zabawny. Informacje przedstawiane są w odpowiedniej ilości i w przystępny sposób. Książka jest idealnym uzupełnieniem szkolnej wiedzy. Na końcu lektury znajduje się słownik, który przybliża czytelnikom trudniejsze pojęcia i tłumaczy dziwne, nowe słowa.

„Myślisz, że tak ci źle. Życie dzieci w starożytnym Rzymie” jest lekturą pełną faktów i fantastycznych ilustracji. To także zabawne i przystępne wprowadzenie do starożytnego Rzymu i obowiązkowa książka dla dzieci z pasją do historii. Tytuł jest naprawdę interesującym źródłem nauki, ale także i świetną rozrywką. Myślę, że ta propozycja od wydawnictwa Wilga na pewno zainteresuje Wasze dzieci. My z chęcią sięgniemy po inne tomy z tej serii, dotyczące Grecji i Egiptu. Zdecydowanie polecam trzy części każdemu, kto chce uczyć się historii w zabawny i wciągający sposób.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.