Jak to się robi?

Autor: Hetmarova Ruzicka
Wydawnictwo: Piętka
Liczba stron: 42
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Jak to się robi?” to książka dla młodych czytelników, która w prosty i przejrzysty sposób pokazuje krok po kroku, jak powstają rzeczy, których używamy na co dzień.

Czy wiesz, jak powstaje łyżka, chleb, podkoszulka, szklanka, krzesło lub książka? Każdy przedmiot przedstawiany jest na dwa sposoby. Przede wszystkim poświęcona mu jest podwójna rozkładówka z anegdotami na temat jego historii. Następnie strona rozwija się, oferując infografikę XL, która śledzi produkcję od A do Z, ze zintegrowaną ścieżką, krokami, ilustracjami i broszurami wyjaśniającymi.

Na dużych rozkładanych stronach liczne okiennice i miniksiążeczki w zabawny sposób odsłaniają tajniki powstawania tych sześciu przedmiotów. Młody czytelnik dowiaduje się, z jakich materiałów są wykonane oraz w jaki sposób, jaki czas potrzebny jest na ich produkcję, ale także, jakie są związane z nimi zawody i wymagany łańcuch wiedzy. Dziecko towarzyszy narodzinom przedmiotu od odbioru surowca (drewno w lesie, bawełna na polach…) aż do wprowadzenia na rynek (domy towarowe, księgarnia…). Dostrzega złożoność industrialnego świata, odkrywając przy tym niespodziewane aspekty. Jest również zaproszony do krótkiego spaceru przez ewolucję obiektu na przestrzeni wieków dzięki licznym ilustrowanym przykładom.

„Jak to się robi?” to atrakcyjna książka o tajnikach tworzenia przedmiotów codziennego użytku, a dzięki opisowi ich produkcji czytelnicy dowiadują się wielu ciekawych rzeczy. Lektura podaje proste i szczegółowe wyjaśnienia dotyczące procesu wytwarzania sześciu przedmiotów codziennego użytku, z których każdy pozwala odkryć inny wszechświat: obróbka drewna, odlewanie szkła i stali nierdzewnej czy tkanie bawełny… Ogromne bogactwo ilustracji wprawia w zachwyt. Wszystko jest tu czytelne i zrozumiałe, a procesy produkcyjne są wyjaśnione krok po kroku na zdjęciach.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.