Mała kaszalotka i tajemnica nocy

Autor: Paulina Chmurska
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 48
Wiek: 3+
Moja Ocena: 5/5

„Mała kaszalotka i tajemnica nocy” to mądra, wartościowa książeczka z magicznymi, wyjątkowymi ilustracjami, które oczarują niejednego małego, a nawet i dorosłego czytelnika.

Bohaterką historii jest Szarlotta, mała kaszalotka, która chciałaby wiedzieć więcej o podwodnym świecie. Pewnej nocy wiedziona swoją ciekawością postanawia wybrać się w samotną podróż po oceanie. Wkrótce po oddaleniu się od stada, lekko zaniepokojona Szarlotta, dostrzega mały świetlny punkt. To meduza, która od tego momentu staje się jej przewodnikiem w ciemnych wodach. Teraz wspólnie oba osobniki płyną na podwodną wycieczkę, podczas której kaszalotka odkrywa tajemnice skrywane w głębinach oceanu.

Dzięki meduzie Szarlotta odkryła nieznane piękno ciemnych wód oraz spotkała zwierzęta, o których istnieniu nie wiedziała – prowadzą odmienny, nocny tryby życia. Odwiedziła także wrak statku i rafę, lecz szybko zaczęła tęsknić za rodziną. Jednak w drodze powrotnej przez nieuwagę wpadła w poważne tarapaty. Na szczęście dzięki nowej, świecącej przyjaciółce wszystko dobrze się kończy.

Lektura zawiera rozkładówkę ze świecącymi nocą stworzeniami. Wystarczy umieścić ją na chwilkę pod źródłem światła, aby rozkoszować się widokiem nocnych stworzeń z głębi oceanu, takich jak: meduza, ukwiał, kryl, kałamarnica i inne wodne stworzenia.

„Mała kaszalotka i tajemnica nocy” to druga książka z serii „Otulone nocą”, w której opisywana historia łączy elementy edukacyjne z fabułą. Opowieść o kaszalocie jest bardzo przyjemna, ciepła i pouczająca, dodatkowo oprawiona w zachwycające ilustracje, który łapią za serce. Książka pokazuje, że warto być w konsekwentnym i dążyć do zdobywania wiedzy o rzeczach, które nas interesują. Ponadto lektura uświadamia, że nie należy lekceważyć dziecięcej ciekawości świata, a także to, że warto poznawać nowe rzeczy i otworzyć się na nieznane. Obie pozycje z serii „Otulone nocą” polecam i uważam, że są warte przeczytania.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.