Lot Osvalda

Autor: Thomas Baas
Wydawnictwo: Tadam
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„Lot Osvalda” to czuła i magiczna książka z obrazkami, która pokazuje szczęście, które jest czasem bardzo blisko, tylko czeka na odnalezienie.

Mieszkając w małym mieszkaniu na poddaszu ze swoim jedynym przyjacielem, czerwonym ptaszkiem o imieniu Fiu Fiu, pan Osvalda był zwykłym i skromnym człowiekiem.

Pewnego dnia Fiu Fiu przestał śpiewać, a mężczyzna, próbując go pocieszyć, kupił mu kwiatek szczęścia.

Budząc się dzień po podarowaniu ptaszkowi bardzo wyjątkowej rośliny, nasz bohater odkrywa, że ​​jego mieszkanie oraz miasto porośnięte jest dżunglą i musi on wyruszyć na poszukiwanie swojego przyjaciela.

Mężczyzna, przymierzając gęste rośliny, słysząc przerażające odgłosy, widząc dzikiego kota i Indianina, dociera do końca swojej wyprawy i wreszcie odnajduje przyjaciela. Osvalda zrozumiał, że powodem, dla którego ptaszek ponownie śpiewa, to bycie szczęśliwym na wolności.

„Lot Osvalda” to opowieść o przygodzie i przyjaźni, przeplatana fajnymi ilustracjami. Szczególnie spodobała mi się rozkładana strona na środku publikacji, na której widzimy dżunglę w panoramicznym widoku. Bogate, zielone barwy i kształty, zaakcentowane czerwonymi, wyróżnionymi elementami urozmaicają historię. Jest to także książka o wolność, empatii i stawianiu czyichś potrzeb ponad swoimi. Lektura jest w dużym formacie z twardą oprawą i wydana z niezwykłą dbałością. Polecam ją młodym czytelnikom jako piękną, poetycką historię i wartościową naukę.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.