Co się dzieje z pogodą? Dlaczego klimat się zmienia

Autor: Laura Ertimo
Wydawnictwo: Amberek
Liczba stron: 56
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

„Co się dzieje z pogodą? Dlaczego klimat się zmienia” to książka dla dzieci, która odpowiada na trudne pytania dotyczące zmian klimatycznych i mówi, jak wszyscy możemy z nimi walczyć.

Wraz z Lottą i Kasperem czytelnicy zagłębiają się w literaturę faktu, która wyjaśnia im, w jaki sposób ludzie są odpowiedzialni za zmiany klimatu i co możemy zrobić, aby zapewnić ludzkości lepszą przyszłość. Książka zawiera również wskazówki, w jaki sposób każdy może dokonywać lepszych wyborów i codziennie ćwiczyć umiejętności klimatyczne.

„Co się dzieje z pogodą? Dlaczego klimat się zmienia” to znakomite połączenie komiksu i ciekawostek, przeplatane wyjaśnieniami i przykładami z historii, geografii, chemii, fizyki i biologii. Kolorowo zilustrowana i pouczająca, ta książka może być idealnym sposobem, aby pomóc czytelnikom zrozumieć znaczenie zmian klimatycznych i uświadomić sobie, że gdyby wszyscy zrobili jeden mały krok, aby je powstrzymać, nasz świat byłby znacznie lepszym i zdrowszym miejscem do życia. Zmianie klimatu nie da się jednak zapobiegać w pojedynkę, lektura zachęca więc do rozmów z dziećmi o zmianach w społeczeństwie i o tym, jak wspólne działania mogą wszystko zmienić.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.