Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur

Autor: Dorota Majkowska-Szajer
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Liczba stron: 64
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur” to kolorowa i ciekawa historia będąca prawdziwą lekcją dotyczącą tradycji i obyczajów naszej ojczyzny.

Bolek i Lolek od lat łączą pokolenia, bawiąc, ucząc i niejednokrotnie rozśmieszając czytelników w różnym wieku.

Książka zabierze czytelników i głównych bohaterów w niezwykłą podróż po Polsce, którą zaplanował dziadek, podsyłając chłopcom szczegółową mapę i planując wyprawę na cały rok. Ich wędrówka obejmuje trzydzieści miejsc, które powiązane są informacjami z kręgu kultury i etnografii.

Dzieci razem z Bolkiem i Lolkiem odkrywają nowe, często nieznane, polskie tradycje. Po każdym miejscu rodzeństwo znajduje wskazówki podpowiadające im jaki jest dalszy kierunek ich podróży. W ten sposób zwiedzamy całą Polskę – od morza po góry, a każdy przystanek to odkrycie jakiegoś skarbu kultury.

Dzięki elementom ukrytym na dużych, kolorowych ilustracjach, najmłodsi czytelnicy będą też mogli dodatkowo bawić się w wyszukiwanie drobnych szczegółów i tym samym rozwijać swoją spostrzegawczość.

„Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur” to książka, która w prosty i przejrzysty sposób pokazuje, jak wiele jest zwyczajów czy potraw w naszym kraju, o których nie mamy pojęcia. To także trzydzieści lekcji geografii i historii, by pokazać najmłodszym czytelnikom polskie tradycje, zwyczaje, obrzędy i święta. Myślę, że lektura może zainspirować dzieci do odkrywania własnych korzeni i ludowych obyczajów.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.