Szachy. Elementarz z naklejkami. Ucz się szachów razem z nami

Autor: Marlena Chlost
Wydawnictwo: Aracom
Liczba stron: 70
Wiek: 3+
Moja Ocena: 5/5

„Szachy. Elementarz z naklejkami. Ucz się szachów razem z nami” to książeczka, która dostarcza rozrywki, rozwija wyobraźnię, uczy logicznego myślenia, przewidywania, dyscypliny, cierpliwości, sztuki koncentracji, a także wykształca spostrzegawczość i trenuje pamięć.

Partie szachowe przy niezmiennych zasadach rozgrywane są od stuleci i codziennie miliony graczy siada przy szachownicy. Nauka zasad gry królewskiej w młodym wieku ma wiele zalet, a także z pewnością zaowocuje w dorosłym życiu. Szachy dla dzieci mogą stać się wspaniałą przygodą, ale też prawdziwą życiową pasją. Przede wszystkim jednak gra sprawia frajdę i będzie świetną okazją do integracji z rówieśnikami.

Młody szachista znajdzie w lekturze ilustracje figur do pokolorowania, wierszyki tłumaczące zasady gry oraz naklejki za dobrze wykonane zadania. Ponadto książka oferuje również ciekawostki oraz informacje dla rodziców, tak aby zrozumienie zasad gry w szachy było jeszcze prostsze.

W środku na stronach czytelnicy znajdą wyjaśnienia figur i pionków oraz możliwe dla nich ruchy, bicia, roszady i ucieczki. Wyjaśniona zostanie gra fair play, jak wygląda postawa turniejowa, co to są zegary szachowe, dlaczego czasami nikt nie wygrywa, a mecz kończy się impasem. Opisany jest także układ na szachownicy w momencie rozpoczynania gry i wiele innych.

„Szachy. Elementarz z naklejkami. Ucz się szachów razem z nami” to lektura, w której dzieci poznają postępy gry i nauczą się sztuczek, które pomogą im wygrać niejedną partyjkę. Wszystko napisane jest tutaj zrozumiałym i prostym językiem, w szczególności dla osoby, która nie zna zasad gry i nie miała do czynienia z szachami. Jest to fajny tytuł i polecam ten elementarz dla wszystkich przyszłych mistrzów szachowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.