Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii

Autor: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Wydawnictwo: Bajka
Liczba stron: 96
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

„Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii” to zbiór opowiadań, które zostały przedstawione na nowo w zupełnie świeży i współczesny sposób.

Książka zawiera siedem historii, których bohaterów dobrze znamy z klasycznych baśni. Jednak tym razem Królewna Śnieżka, trzy małe świnki czy Kopciuszek borykają się z problemami współczesnych dzieci i pokazują im, jak można sobie z nimi poradzić. Mamy tu do czynienia z dokuczaniem w szkole, presją bycia najładniejszą/najlepszą, rozwodem w rodzinie, konsumpcyjnym stylem życia, roszczeniową postawą dzieci i wygórowanymi wymaganiami rodziców względem ich pociech.

Mówiąc o współczesnych problemach, opowiadania te mówią jednocześnie o potrzebie akceptacji i miłości, która jest niezmienna od wieków. Czasy i bajki się zmieniają, a tęsknota za byciem kochanym – nie. Te opowieści dodają otuchy, uczą prawdziwych wartości i rozwijają inteligencję emocjonalną.

„Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii” to znane bajki z morałami. Przekształcone są tak, że uczą dzieci, jak radzić sobie z problemami, które dla nas dorosłych mogą wydawać się błahostką, a dla nich są nie lada wyzwaniem. W tej książce opisane historie uczą nas prawdziwych emocji i że warto z dziećmi rozmawiać. Każda z baśni niesie ze sobą dużą wartość, a jej przekaz jest dostosowany do młodego odbiorcy, przy tym nie jest potraktowany infantylnie, nawet gdy dotyka kwestii miłości, szacunku i przyjaźni. Osobiście uważam, że lektura jest warta przeczytania i przedyskutowania z dzieckiem. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.