Wszystkie kolory świata


Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 272
Wiek: 9+
Moja Ocena: 4/5

„Wszystkie kolory świata” to zbiór 20 opowiadań napisanych dla dzieci i młodzieży z grupy ryzyka na dyskryminację ze względu na różnego rodzaju odmienność.

Grupa 43 cenionych pisarek, pisarzy, ilustratorek i ilustratorów z własnej inicjatywy i całkowicie charytatywnie stworzyło utwory, które odwołując się do empatii, przynoszą nadzieję na lepszy i otwarty na różnorodność świat.

Książka podzielona jest na 3 kategorie wiekowe od najmłodszych do nastolatków, a w każdej części różni się językiem i omawianą problematyką. Opisane historie dostosowane do wrażliwości czytelników, utwory promują postawę otwartości, szacunku i empatii, stanowią wyraz solidarności ze wszystkimi, którzy byli kiedykolwiek wykluczani czy dyskryminowani z powodu jakiejkolwiek odmienności. Każde z poruszanych tu opowiadań może być wsparciem dla tych, którzy go potrzebują, ale i może być też pierwszym krokiem, a może i dalszym etapem do wzbudzenia w sobie tolerancji, akceptacji siebie i innych.

Książka pt. „Wszystkie kolory świata” porusza sporo tematów takich jak coming out, ksenofobia, homofobia, brak zrozumienia inności i uwrażliwiająca na nieszczęście innych. Ta lektura wzięła się z odruchu solidarności z dzieciakami, które znają smak szykan i wykluczenia z powodu swojej inności, która może być darem, bogactwem, ale i ciężkim brzemieniem. Publikacja skierowana jest do dzieci w wieku od 9 do 12 lat, a zawarte w niej utwory zostały ułożone w kolejności sugerującej wiek czytelnika. Cały dochód ze sprzedaży przekazywany jest na wsparcie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111), prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.