Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt

Autor: Nick Carus
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 144
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

„Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt” jest napisane na wesoło, poruszając sprawę bąków, ale bardziej naukowo, na poważnie.

Książka powstała od pytania, czy wąż pierdzi? Usłyszała je zoolożka Dani Rabaiotti od jednego z członków rodziny. Poszukując odpowiedzi, zdała sobie sprawę, że podobne wątpliwości dotyczące gazowego życia zwierząt ma wiele osób. Wraz z naukową społecznością Twittera utworzyła tabelę, w której wpisywano nazwy zwierząt i odpowiedzi na pytanie zawarte w hashtagu #DoesItFart. Z tej właśnie tabeli we współpracy z ekologiem Nickiem Caruso powstała książka opisująca kwestie związane z puszczaniem bąków przez różne zwierzęta – od ukwiału po goryla i człowieka.

Autorzy lektury postanowili zaprezentować usystematyzowaną wiedzę na temat sekretnego życia zwierząt, oddając w nasze ręce ciekawą pozycję edukacyjną. Nie jest to jedynie przewodnik po procesach związanych z wydalaniem gazu, lecz książka zawierająca liczne, niespotykane informacje na temat wielu istot.

Dwójka naukowców przybliża czytelnikom gazowe sprawy aż 80 zwierząt. Każdemu gatunkowi (bądź rodzajowi czy rodzinie) poświęcają całą stronę, zwięźle wyjaśniając przebieg trawienia pokarmu, przedstawiając zwyczaje żywieniowe, oraz pokrótce charakteryzując co bardziej egzotyczne stworzenia. Atutem tego tytułu są: lekki język, ironiczne nieraz komentarze, a także śmieszne ilustracje stworzone przez Ethana Kocaka.

„Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt” to tytuł genialny w swej prostocie. Czyta się go świetnie, a przy tym jest pełen faktów i naukowych wywodów.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.