Yuki w podróży

Autor: Jacek Chałupka
Liczba stron: 75
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Yuki w podróży” to ilustrowana książka dla dzieci o karate.

Mała małpka Yuki wprowadza najmłodszych w tajemniczy świat sztuk walki. W bardzo prosty sposób wyjaśnia podstawowe ciosy, bloki, kopnięcia oraz wiele trudnych japońskich słów tj. soji, osu, shihan czy mokuto.

Z publikacji dzieci dowiedzą się trochę historii i tradycji kraju, z którego pochodzi karate oraz poznają zasady etykiety, czyli zachowań Japończyków, które mają olbrzymi wpływ na to, jak wygląda współczesny trening. Dowiedzą się również, na kim wzorują się dzisiejsze szkoły karate oraz jakie są rodzaje dojo. Młodzi odbiorcy poznają mistrzów karate, którzy mieli największy wpływ na rozprzestrzenianie się tego sposobu walki na świecie i zobaczą, jak wygląda sala do treningów w różnych zakątkach świata.

W książeczce zobaczymy także prawidłowe zawiązanie pasa, japońskie słownictwo używane na treningach, a także zapoznamy się z podstawowymi technikami karate.

Na ostatnich kartach znajdziemy również słownik terminów japońskich i przydatne liczebniki.

„Yuki w podróży” to prosto i zrozumiałe napisana lektura dla dzieci, która przekazuje podstawową wiedzę o karate. Yuki, która przewodniczy na stronach, w sympatyczny sposób wprowadza czytelników w świat tej dyscypliny sportowej. Ilustracje są miłe dla oka, kolorowe i dobrze oddają treść zawartą na stronach. Myślę, że lektura może zainteresować nie tylko ćwiczących, ale i również osoby, które interesują się tematyką wschodnich sztuk walk.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.