Zabawy językowe, które ćwiczą mowę

Autor: Elżbieta Szwajkowska
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 64
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

„Zabawy językowe, które ćwiczą mowę” to interaktywny zestaw zadań i ćwiczeń logopedycznych poświęcony głoskom, które sprawiają dzieciom najwięcej kłopotu.

Na samym początku autorzy proponują skompletowanie bardzo oryginalnej pomocy naukowej do ćwiczeń wymowy – „Skrzyneczki logopedycznej”. Bez obaw – większość stanowią przedmioty, które są w każdym domu. Już samo to jest świetną zabawą, która wzbogaca słownictwo i uczy planowania.

Lektura jest podzielona alfabetycznie i każda głoska jest na osobnej stronie. Zadania zawarte w książce stają się świetnym treningiem. Ćwiczenia wpisano w ciekawą fabułę, która sprzyja pobudzeniu uwagi i twórczego działania u dziecka. Dodatkowo znajdziemy tu specjalnie wyodrębnione informacje skierowane do rodziców, z których dowiadujemy się jak prawidłowo przeprowadzić dane ćwiczenia oraz na co zwrócić szczególną uwagę przy wypowiadaniu przez dziecko określonych zwrotów.

Lekka i zabawna forma, powoduje, że książka, staje się niezwykle atrakcyjna przede wszystkim dla samych dzieci. Znajdziemy tu wierszyki do powtarzania lub uzupełniania, pytania do krótkich historyjek, zagadki, rebusy, kolorowanki, rysowanie po śladzie, wycinanki oraz labirynty. Dzięki takiemu treningowi młodzi czytelnicy nie tylko uczy się prawidłowej wymowy, ale także trenuje spostrzegawczość, pamięć wzrokową, koncentrację oraz logiczne myślenie.

„Zabawy językowe, które ćwiczą mowę” dedykowane są dla dzieci od lat 4. Miękka okładka, duży format i kolorowe strony uatrakcyjniają tę pozycję i nie tworzą z niej nudnych ćwiczeń, ale wesołe i zabawne zadania edukacyjne. Tytuł będzie świetną pomocą dla rodziców, którzy pracują nad poprawną mową swoich pociech. Uważam, że ćwiczenia zaproponowane w tej książce to także okazja do wspólnego spędzania czasu, odkrywania nowych, interesujących rzeczy i rozmawiania. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.