Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Autor: Łukasz Walewski
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 224
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4+/5

„Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat” to książka napisana przystępnym i przejrzystym językiem, w której autor poruszył wiele problemów dotyczących odpowiedniego zachowania w konkretnych sytuacjach.

Dziennikarz Łukasz Walewski napisał książkę z historiami dla swojej córki Marysi. Lektura podzielona jest na rozdziały i mamy w nich poruszone najważniejsze życiowe zagadnienia, takie jak: pożyczanie komuś swoich rzeczy, czy też jak zachować się na placu zabaw i w podróży. Na tym się nie kończy, albowiem tematyka rozmów bohaterów jest znacznie szersza i dotyczy m.in. zwrotów grzecznościowych, obowiązków, powitania, tolerancji, kłamstw, hejtu, czy życia w czasie pandemii.

Ciekawym pomysłem jest umieszczenie pod każdym kończącym się rozdziałem zadania dla całej rodziny, które pozwala sprawdzić, jak dany temat został zrozumiany i czy trzeba powtórzyć niektóre zasady.

„Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat” to tytuł, który porusza aktualne tematy, walczy ze stereotypami, wyjaśnia pojęcia i wtrąca historyczne ciekawostki. Oprócz tego zawiera również obrazki, które uzupełniają przedstawioną treść. Publikacja ponadto pokazuje, jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy, ale proponuje też wspólne zabawy dla dzieci i rodziców. Dzięki niej nauczysz swoje dziecko, jak zachować się przy stole, w co się ubrać do teatru czy jak dzielić się obowiązkami domowymi. Według mnie książka jest warta przeczytania dla każdej grupy wiekowej.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.