Planetarium. Muzeum kosmosu

Autor: Raman Prinja
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 104
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Planetarium. Muzeum kosmosu” to kompendium wiedzy w albumie sporych rozmiarów, dla miłośników astronomii.

Dzisiejsza pozycja zabierze czytelników w międzygalaktyczną podróż poza granice Ziemi, przez Układ Słoneczny, Drogę Mleczną i dalej w kierunku najodleglejszych galaktyk.

Publikacja zaczyna się od umieszczenia nas we Wszechświecie pod „kosmicznym adresem”: Ziemia, Układ Słoneczny, Galaktyka Drogi Mlecznej, Grupa Lokalna, Supergromada w Pannie, Laniakea. Następnie kontynuuje badanie, w jaki sposób ludzie mogą obserwować przestrzeń kosmiczną, nasz układ słoneczny i jego planety, słońce, nocne niebo, gwiazdy, galaktyki i złożoność Wszechświata. Ale najbardziej przemówiło do mnie to, że wszystkie fakty zostały zaktualizowane zgodnie z ostatnimi zmianami w badaniach nad wszechświatem, na przykład wymieniając Plutona jako planetę karłowatą. Są też sekcje dotyczące egzoplanet, teleskopów, teorii Wielkiego Wybuchu, czarnych dziur, planet karłowatych i innych tematów dotyczących kosmosu.

Na każdej stronie jest wiele informacji, są też kluczowe fakty, które okazały się świetnym podsumowaniem, a wszystko to znajduje się w towarzystwie niesamowitych ilustracji.

Uważam, że „Planetarium. Muzeum kosmosu” jest niesamowitym źródłem do nauczania Układu Słonecznego. Raman Prinja wykonał niesamowitą robotę, sprawiając, że najbardziej złożone koncepcje stają się przystępne. Książka ta jest pełna informacji, stanowiąc doskonały punkt wyjścia do dalszej eksploracji kosmosu. Lektura z pewnością będzie hitem dla przyszłych astrologów i dzieci z nawet najmniejszym zainteresowaniem kosmosem oraz tych, którzy chcą zrozumieć swoje miejsce we wszechświecie. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.