Witaj, świecie! Podróż przez kultury wszystkich kontynentów!

Autor: Miralda Colombo
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 104
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4+/5

„Witaj, świecie! Podróż przez kultury wszystkich kontynentów!” to książka, która opowiada o różnych sposobach witania się i pozdrawiania na naszej planecie.

Strona po stronie, mali i duzi czytelnicy będą podróżować po 22 krajach, aby odkryć starożytne zwyczaje, tradycje i ciekawostki oraz nauczą się typowych wyrażeń i „magicznych słów”, których należy używać przy każdej okazji.

Każdemu wymienionemu krajowi poświęcone są cztery strony. Na początku jest wzmianka o danym narodzie, następnie przechodzimy do tekstu, który prowadzi nas przez podstawowe informacje na temat języka urzędowego, liczby ludności, wyglądu godła i krótką charakterystykę kraju. Na sąsiadującej stronie dzieci poznają sposób powitania i „magiczne słowa”, które w wielu krajach brzmią podobnie, a świadczą o naszej kulturze i dobrym wychowaniu. Kolejna podwójna rozkładówka pokazuje, jak świętują mieszkańcy poszczególnych państw i z jakich okazji. Ciekawostki, informacje i porady, jak zachować się przy stole, jakich gestów nie używać i co jest oczywiste wśród niektórych nacji.

Dzięki tej publikacji dzieci odkrywają świat, przyglądając się ludziom z różnych kultur, poznając ich zwyczaje i święta, ulubione potrawy, najbardziej charakterystyczne cechy i najczęściej używane słowa: dziękuję, proszę, przepraszam.

„Witaj, świecie! Podróż przez kultury wszystkich kontynentów!” to lektura w dużym formacie z mnóstwem ciekawostek, które z pewnością kiedyś przydadzą się podczas podróży. Jej kolorowe ilustracje przyciągają młodych odbiorców, którzy mogą wywnioskować z rysunku, co uchodzi za grzeczne, a co za niestosowne zachowanie. Jest to także okazja do nauczania się podstawowych zwrotów w danym języku. Jako podsumowanie zdobytej wiedzy, na czytelników czeka test „Kim jesteś?”, w którym nie ma błędnych odpowiedzi, wystarczą szczere odpowiedzi, by dowiedzieć się, jakim jest się człowiekiem. Według mnie jest to fajna książka dla dzieci – pouczająca i edukująca, otwierająca nowe horyzonty i poszerzająca wiedzę o świecie. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.