Ogłoszenia dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy

Autor: Dorota Kassjanowicz
Wydawnictwo: Tekturka
Liczba stron: 64
Wiek:4+
Moja Ocena: 4/5

„Ogłoszenia dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy” to zbiór krótkich, wierszowanych i ciekawych utworów spisanych w nowoczesnej formie ogłoszeń.

To, co czyni tę książkę wyjątkową, to wykorzystanie nietypowej fabuły do stworzenia sieci połączeń, która pozwala na poszukiwania, zgadywanie i tworzenie swoistej mapy myśli. Wiele powiązań i zagadkowych ścieżek pobudza czytelnika do wyszukiwania, rozwija jego kreatywność, spostrzegawczość i umiejętność łączenia faktów.

Na stronach znajdziemy porozrzucanych, niebywałych 41 ogłoszeń, które naszpikowane są niezwykłymi powiązaniami. Zadaniem czytającego jest pomoc we wzajemnym odnalezieniu połączonych anonsów. Czasami będzie to dwoje, czasami czworo bohaterów, a jeszcze innym razem jeden będzie pasował do różnych ogłoszeń. Wszystko zależy od wyobraźni dziecka, jego umiejętności uzasadnienia połączeń, dostrzegania możliwych współprac. Każda strona to inne wyzwanie, każdy utwór to nowe poszukiwania. Co więcej, stron nie trzeba czytać po kolei, można robić to w dowolny sposób, urozmaicając tym samym lekturę i rozwijając spostrzegawczość. Dla ułatwienia można też posługiwać się sugerowanym kluczem odpowiedzi, podążając za słowami wyróżnionymi w tekście inną czcionką.

„Ogłoszenia dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy” to nietuzinkowa lektura od wydawnictwa Tekturka. Dużym walorem książki są fikuśne ilustracje, które świetnie korespondują z tekstem – stanowią dwa środki komunikacji, które doskonale się uzupełniają.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.