Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet

Autor: Elena Favilli
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 232
Wiek: 9+
Moja Ocena: 4+/5

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet” to publikacja, która zawiera krótkie fragmenty obejmujące każdy kontynent, rasę, religię i seksualność.

Dzisiejszy tytuł jest ilustrowany przez sześćdziesiąt artystek z każdego zakątka globu. Przedstawia nam sto niezwykłych postaci i ich niezwykłe życie. Książka zawiera historie o rewolucyjnych, inteligentnych, silnych, potężnych, charyzmatycznych, utalentowanych i nieustraszonych kobietach oraz dziewczynach na przestrzeni dziejów.

Kolekcja kobiet jest cudownie różnorodna. Każdy krótki fragment to ściśle napisana biografia, odpowiednia dla dzieci w wieku 9-14 lat, pouczająca i inspirująca. Opisano wiele nietypowych rodzajów wykonywanej pracy i rad na całe życie, poszerzając nasze horyzonty o zakres tego, co jest możliwe. Do każdej historii dołączony jest pełnostronicowy portret oraz cytat wypowiedziany przez daną osobę.

Książka stanowi przykład, który ma moc wpływania na sposób myślenia każdego małego człowieka, tak aby wyrósł ze sprawiedliwszym i pełnym szacunku spojrzeniem na kobiety, które kształtują ten świat w każdej sekundzie, codziennie.

Na ostatnich stronach autorka pozostawiła dwie czyste strony na stworzenie własnej historii i swojego wizerunku.

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet” to streszczenia życiorysów, napisane w przystępny dla czytelników sposób. Opisane postacie to osoby, które osiągały swoje ambitne cele pomimo przeciwności losu i negatywnych opinii. Dla dzieci jest to dobra lektura jako zachęta do pogłębienia tematu feminizmu i wiary w siebie. Interesujący pomysł na prezent dla ciekawych świata dziewczynek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.