Świnki Sabinki. Praktyczna matematyka

Autor: Joanna Krzyżanek
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej
Liczba stron: 160
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4+/5

“Świnki Sabinki. Praktyczna matematyka” to książka napisana prostym i przyjemnym językiem. Jest pełna opowiadań, ciekawostek i pokazuje zastosowanie matematyki w życiu codziennym.

Matematykę widzimy wszędzie: w godzinach zegara, na oznaczeniach produktów, w dacie, wadze, przepisach kulinarnych, monetach, banknotach i wielu innych.

Dzięki tej lekturze dzieci przekonają się, że nauka i zabawa mogą iść w parze, a matematyka wcale nie jest taka straszna. W książce znajdziecie krótkie rozdziały będące opowiadaniami przedstawiającymi dane zagadnienie, poparte przykładami spotykanymi w życiu codziennym.

Publikacja uczy młodych czytelników zasad: dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Poznają oni również: figury geometryczne, prostą, odcinek, łamaną oraz wiele podstawowych wiadomości matematycznych. W książce są też różne gry i eksperymenty, a młodzi odbiorcy mogą nawet samodzielnie stworzyć papierowy termometr oraz zegar, które znajdą na samym końcu wraz z podsumowaniem zdobytej wiedzy.

“Świnki Sabinki. Praktyczna matematyka” to tytuł, który przyda się dziecku wkraczającemu w etap życia, w którym człowiek powoli poznaje, czym jest królowa nauk. Sympatyczne ilustracje dodają książce atrakcyjności, a zawarte na stronach zadania do wykonania umilą spędzony czas.

Za egzemplarz „“Świnki Sabinki…” dziękujemy cioci Madzi.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.