Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało

Autor: John Farndon
Wydawnictwo: Adamada
Liczba stron: 80
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało” to edukacyjny i obrazkowy tytuł pokazujący w prosty sposób zagadnienia z anatomii człowieka.

Ciało ludzkie jest złożoną strukturą połączonych ze sobą systemów i ważnych narządów, które codziennie pracują, aby spełniać funkcje niezbędne do codziennego życia. Na przykład, aby jeść, twoje usta, przełyk, żołądek, wątroba, trzustka i jelita muszą synchronicznie współpracować, aby rozkładać i trawić to, co jesz, jednocześnie wydobywając z tego składniki odżywcze niezbędne do zachowania zdrowia.

Niniejsza książka zabierze młodego czytelnika w ekscytującą podróż po naszym organizmie, gdzie zobaczymy co się w nim dzieje. Za sprawą sekretnych labiryntów, sterowni, placów budowy, laboratoriów i autostrad czekać będą na nas niezwykłe przygody oraz wiele interesujących ciekawostek na temat naszego organizmu.

Publikacja podzielona jest na 32 rozdziały, z których każdy omawia jedną funkcję ludzkiego organizmu. Znajdziemy tu też oczywiście spis treści, ale i słowniczek oraz pomocny indeks. W większości przypadków tekst czytany jest panoramiczne, czasem zdarzają się rozkładówki w pionie, a niektóre strony są nawet rozszerzone o kolejne skrzydła.

Podczas gdy większość z nas rozumie podstawowe funkcje organizmu, które pozwalają nam działać, młodszy odbiorca nie będzie świadomy niektórych niesamowitych funkcji, które wykonuje twoje ciało. Dlatego dzięki tej książce wszystko jest tu rewelacyjnie pokazane i objaśnione. Oprócz szczegółowych, kolorowych ilustracji, znajdziemy także wiele naukowych zagadnień. Wszystko jest omówione prostym językiem i wyjaśnione w sposób zrozumiały dla dzieci.

„Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało” to publikacja, która wprowadza małego człowieka do świata anatomii. Kolorowe diagramy ożywają za sprawą malutkich ludzików biegających wokół, wykonując czynności opisane w tekście. Szata graficzna bardzo przypadła nam do gustu. Jest to rodzaj kreski, który bardzo lubimy i kojarzy nam się z ulubionym serialem „Było sobie życie”. Tytuł polecam dzieciom powyżej 6 roku życia. Zważywszy na to, że pozycja nie jest już dostępna w sprzedaży, watro wybrać się do antykwariatu lub poszukać kopii na stronach aukcyjnych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.