Fach, że ach!

Autor: Silvie Sanža
Wydawnictwo: Bajka
Liczba stron: 72
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

„Fach, że ach!” to imponująca kolekcja zawodów, a także książka o profesjach świata opowiadająca o różnych możliwościach zawodowych, życiowych decyzjach i ścieżkach kariery.

Które maluchy nie marzą, by któregoś dnia zostać pilotem samolotu, piosenkarzem, strażakiem, weterynarzem, piłkarzem, policjantem, tancerzem, czy piekarzem? W swoim codziennym życiu dziecko ma okazję spotkać lub obserwować w pracy różne osoby: kierowcę autobusu, piekarza, farmaceutę, nauczyciela i lekarza. Niektóre z o K od najczęstszych po najbardziej oryginalne.

Naszą czytelniczą podróż rozpoczynamy od poznania psa przewodnika. Natomiast po kolejnych stronach oprowadza nas czworonóg Kajtek, którego możemy próbować odszukać na wszystkich rozkładówkach.

Ta wielkoformatowa książka oferuje odkrycie setki branż, podzielonych na 16 bardzo różnych, dużych sektorów. Autorka opisuje każdą tematykę w prosty i atrakcyjny sposób, a czytelnicy bawią się, odkrywając różnorodną i codzienną rzeczywistość profesjonalnego świata. Podczas lektury dziecko może podejrzeć, jak wygląda zwykły dzień pracy w teatrze, balecie, operze, muzeum, na planie filmowym, w redakcji gazety, na farmie, na statku, lotnisku, dworcu kolejowym, w hotelu i szpitalu, w galerii handlowej i w szkole, w służbach ratowniczych i na budowie, a nawet na kosmodromie.

Przedstawione miejsca pracy i zawody są wyposażone na kolejnych stronach w dodatkowe scenki, opisy oraz ciekawe informacje o wybranych profesjach. Ilustracje są kombinacją rzutów z przekrojami, więc możemy zaglądać do wielu pomieszczeń i patrzeć kto w nich pracuje. Natomiast kolejna rozkładówka opisuje wybrane zawody z poprzedniego tematu.

Za pomocą dużych rysunków publikacja pokazuje na pierwszy rzut oka bogactwo każdego zawodowego wszechświata, a następnie szczegółowo opisuje codzienne życie w niektórych zawodach, aby dziecko miało bardziej sprawiedliwy obraz.

„Fach, że ach!” to ciekawa i zabawna książeczka dla młodych czytelników, która w połączeniu ze skondensowanymi informacjami na temat poszczególnych zawodów daje porcję solidnej wiedzy o świecie. Według mnie lektura pokaże i może zainspiruje dziecko do świata pracy, aby wzbudzić piękne powołanie. Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.