Powiedz NIE szkolnym dręczycielom. Poradnik dla dzieci i młodzieży

Autor: Vanessa Green Allen
Wydawnictwo: Poradnia K
Liczba stron: 96
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Powiedz NIE szkolnym dręczycielom. Poradnik dla dzieci i młodzieży” to ważny tytuł dla Twojego dziecka, aby zapoznało się z w jaki sposób budować umiejętności oraz odporność, by pewnie radziło sobie z nękaniem, kiedykolwiek i gdziekolwiek się pojawi.

W pierwszej części lektury autorka pokazuje, jak rozpoznawać różne formy przemocy rówieśniczej. Czytając kolejną część książki, czytelnicy nauczą się, co powiedzieć i jak się zachować, by skutecznie przeciwstawić się różnym formom przemocy. Dzieci dowiedzą się, kiedy powinny zwrócić się z prośbą o pomoc do osoby dorosłej. Przeczytają, jak mogą pomóc zmienić czyjeś zachowanie, jeśli ktoś uprzykrza innym życie. Nauczą się, jak obronić siebie i innych w sieci oraz na czym polega cyberprzemoc. Na końcu odbiorcy dowiedzą się, co to znaczy być odpornym na nękanie i jak rozwinąć w sobie tę cechę, która sprawia, żeby nie dać się gnębić.

W poradniku znajduje się wiele autentycznych historii, porad i strategii działania, które dają dzieciom potrzebną wiedzę i narzędzia, a także pomagają im stać się silniejszymi. Wiele poruszonych zagadnień nakłania czytelników do zastanowienia się nad niektórymi zachowaniami i nad tym, jak poradzić sobie w określonych sytuacjach. Wskazówki i rady zawarte na stronach pomagają z nich wybrnąć. Dzieci i ich rodzice dzięki książce poznają różne sytuacje, w których następuje przemoc, i wspólnie uczą się radzić sobie ze szkolnymi dręczycielami.

„Powiedz NIE szkolnym dręczycielom. Poradnik dla dzieci i młodzieży” przywraca moc w ręce dzieci dzięki narzędziom, które dadzą im pewność siebie w obliczu zastraszania i pomogą im poczuć się naprawdę dobrze z tym, kim są. Ta inspirująca lektura pozwala czytelnikom skupić się na swoich mocnych stronach i motywuje je do niepoddawania się, ale do bycia najlepszą wersją siebie i osiągania rzeczy, których chcą. Książka jest ważnym narzędziem, dzięki któremu nasze dzieci czują się bezpieczne i wyposażone do radzenia sobie z nękaniem, dlatego uważam, że powinny być czytane przez wszystkie grupy wiekowe. Bardzo polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.