Moja wielka rodzina, czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość

Autor: Gerda Raidt
Wydawnictwo: Babaryba
Liczba stron: 40
Wiek: 5+
Moja Ocena:

„Moja wielka rodzina, czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość” to świetny tytuł, nadający się jako wstęp do rozmów z dziećmi o rodzinie, o tym, czym jest historia i dlaczego jest ważna w naszym życiu.

Gerda Raidt, autorka książki pt. „Śmieci„, jakiś czas temu poruszyła globalny problem związany z działaniami ludzkimi. Teraz powraca i porusza temat dziedzictwa i odpowiedzialności za świat, w najnowszej lekturze pt. „Moja wielka rodzina…”.

Po stronach publikacji oprowadzać nas będzie rodzeństwo, wraz z którym dziecko będzie poznawać drzewo genealogiczne, kolejnych członków rodziny, coraz dalszych w kolejnych liniach pokrewieństwa. Młody odbiorca zobaczy powiązania z przodkami, różnice między pokoleniami oraz wkład naszych przodków w to, jacy dziś jesteśmy. Na stronach poruszony jest także temat podobieństwa cech fizycznych, jak i odziedziczonych talentów, czy zdolności. Ponadto autorka pokazuje jak ważne jest myślenie globalne i przyszłościowe. Uzmysławia czytelnikowi, że to, jak postępuje, ma wpływ na jego dzieci, wnuki, prawnuki.

„Moja wielka rodzina, czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość” to pozycja, która rozpala ciekawość o własnych przodkach oraz inspiruje do stworzenia wizualnej reprezentacji rodowodu. Nie tylko opowiada o rodzinie, ale zachęca do odkrywania jej historii, tłumaczy wiele zagadnień z nią związanych, porusza temat tradycji czy rodzinnych pamiątek. Ta książka zachęca do szukania swoich korzeni, odkrywania familijnej przeszłości oraz budowania międzypokoleniowych więzi. Bardzo mi się spodobało i zarazem mnie dotknęło uwzględnienie w książce, że to, co aktualnie robimy na świecie i jak wygląda nasza planeta, jest tym, co zostawiamy kolejnym pokoleniom. Wszystko to, co teraz zostawimy po sobie – te pozytywne sprawy, jak rozwój medycyny, nauki i techniki, ale i te złe, jak góry śmieci i plastiku – zostanie jako nasze dziedzictwo dla przyszłych pokoleń. Bardzo zachęcam do zapoznania się z obiema pozycjami Gerdy Raidt.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.