Wczoraj i dziś. Jak wyglądało życie od czasów starożytnych, aż po współczesność


Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 256
Wiek: 7+
Moja ocena: 5/5

„Wczoraj i dziś. Jak wyglądało życie od czasów starożytnych, aż po współczesność” to bogato ilustrowana popularnonaukowa publikacja dla całej rodziny.

Dzisiejszy tytuł obejmuje świat od Grecji, przez Azję i Amerykę, aż po Afrykę pod względem wszystkich postępów technologicznych, które zmieniły sposób, w jaki pracujemy czy się bawimy. Historia naszego świata to historia ludzi, począwszy od człowieka pierwotnego, który polował i nauczył się panować nad ogniem, poprzez pokolenie odkrywców, wyruszających w nieznane, aż po astronautów, którzy wyzwolili ludzkość z więzów łączących ją z Ziemią. Nasza historia to nie tylko dzieje faraonów, królów i bogatych kupców, ale też opowieść o niewolnikach, opiekunkach do dzieci i zięciach górników.

Ta lektura zabierze czytelnika w podróż w czasie i jest świetną lekcją historii. Opisane rekonstrukcje 3D i wycięte modele umożliwiają podróż do samego serca cywilizacji, zajrzenie za kulisy codziennego życia dawnych i współczesnych społeczności.

Kolorowe ilustracje sprawiają, że ta książka jest przyjemnym i łatwym sposobem na poznanie historii od czasów prymitywnych do teraźniejszości. Pomocne są 3 obszerne rozdziały: starożytność, średniowiecze oraz nowożytność i czasy współczesne.

„Wczoraj i dziś. Jak wyglądało życie od czasów starożytnych, aż po współczesność” to ładnie wydana publikacja, na dobrym papierze, w twardej okładce. Studiowanie zdjęć daje czytelnikowi wyobrażenie, jak mogło być, kiedy jeszcze się nie urodził. W końcowej części zaciekawiło mnie to, że już niebawem będą możliwe wycieczki statkiem kosmicznym na odległość 110 km od powierzchni Ziemi! Ciekawe czy załapię się na taką atrakcję, czy będzie to możliwe dopiero u pokolenia mojego dziecka? Czas pokaże.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.