12 wyjątkowych postaci. Polscy autorzy o marzeniach

Autor: Praca Zbiorowa
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej
Liczba stron: 128
Wiek: 4+
Moja ocena: 4+/5

„12 wyjątkowych postaci. Polscy autorzy o marzeniach” to książka przedstawiająca krótkie biografie znanych osób, które odznaczyły się wybitnymi osiągnięciami w dziejach Polski.

Tak jak wskazuje na to tytuł lektury, na stronach młody odbiorca znajdzie skrócone życiorysy 12 znanych Polek i Polaków. Każda z opisanych historii zawiera najważniejsze informacje o tych ludziach, symboliczne momenty, ważne decyzje i wydarzenia oraz najistotniejsze ich dokonania: wyczyny, odkrycia, dzieła. Warto dodać, że każde z opowiadań zostało napisane przez innego, znanego obecnie autora książek dla najmłodszych.

Dzieci przeczytają o ludziach niezwykłych – odważnych, wytrwałych, silnych, cierpliwych, utalentowanych, oddanych, gotowych na poświęcenia, z głowami pełnymi marzeń i fantazji. O ludziach kochających życie, którzy pozostawili nam tak wiele. To właśnie dzięki nim powstała ta książka, która jest inspiracją dla nas, aby lepiej i piękniej żyć. Czytelnicy będą mogli dowiedzieć się co nieco o Fryderyku Chopinie, Henryku Sienkiewiczu, Karolu Wojtyle, Marii Skłodowskiej-Curie, Wisławie Szymborskiej, Janie Matejko, Januszu Korczaku, Wandzie Błeńskiej, Marku Kamińskim, Mikołaju Koperniku, Janinie Ochojskiej i Irenie Sendlerowskiej.

Te wyjątkowe postacie udowodniły swoim życiem, że warto realizować swoje marzenia, że czasami trzeba iść pod prąd albo pod górkę, walczyć z przeciwnościami losu, aby poczuć i zachwycić się światem. Są to ludzie, którzy mogą zainspirować dzieci do robienia rzeczy wielkich, a przede wszystkim pokazują im, że nie ma marzeń niemożliwych do spełnienia.

„12 wyjątkowych postaci. Polscy autorzy o marzeniach” to wyjątkowa, wartościowa i inspirująca lektura, która pobudza młode umysłu i udowadnia, że warto mieć marzenia. Wszystkie prezentowane w książce postacie osiągnęły sławę dzięki swojej pracy, ale siłą napędową były przede wszystkim chęci i plany na przyszłość. Gorąco polecam tytuł czytelnikom, którzy marzą o rzeczach niemożliwych, aby nie tracili motywacji i się nie poddawali, ponieważ tylko dzięki wytrwałości mogą osiągnąć zamierzony życiowy cel.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.