Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata

Autor: Sophie De Mullenheim
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 80
Wiek: 8+
Moja ocena: 4+/5

„Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata” to intrygująca książka, która bada niewytłumaczalne przypadki, jakie wydarzyły się w historii wiary katolickiej, a niektóre z nich nadal się zdarzają lub pozostają nieodgadnięte do dziś.

Publikacja składa się z 12 śledztw i w każdym przedstawia tajemnicę lub cudowne wydarzenie jako centralny element każdego rozdziału, czerpiąc odpowiednie historie i zdarzenia, aby rozwinąć koncepcje. Na przekład w części o Całunie Turyńskim czytelnik przeczyta krótkie wprowadzenie do datowania węglem. W fascynującym opisie cudownego gospodarza Lanciano dowiadujemy się, że cud eucharystyczny – pochodzący ze sceptycznego odprawienia Mszy przez przesłuchującego księdza w VIII wieku – został zbadany i znaleziony „bez wyjaśnienia” przez WHO i ONZ, z których żadna nie mogła obalić istnienia żywej ludzkiej tkanki serca, wciąż zamkniętej w ponad 1000-letniej monstrancji.

„Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata” to tytuł, który skłania czytającego i zachęca go do głębokiej refleksji nad tajemniczymi wydarzeniami i naszą wiarą w Boga.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.