Wielka Księga Smoków

Autor: Federica Magrin
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 64
Wiek: 3+
Moja ocena: 4/5

“Wielka Księga Smoków” to przewodnik encyklopedyczny po mitologiach, folklorze i opowieściach z różnych krajów z całego świata.

Publikacja zabiera czytelników w fascynujące, różnorodne kręgi smoków i smokopodobnych potworów. Autorka kreśli szczegółowe wizerunki całych rzesz smoczych bestii obecnych w wyobrażeniach wszystkich kręgów kulturowych, omawia ich charakterystyczne cechy oraz przytacza poświęcone im opowieści czy mity.

Już na wstępie pomocną dłoń wyciąga do nas nijaki Piotr, który opowiada o smokach i wszystkich przydatnych rzeczach z nimi związanych. Przede wszystkim uczeń smokolog powinien przestudiować wszystkie cechy tych nieprzewidywalnych stworzeń, zaczynając od zachodnich rodzajów smoków, a kończąc na wschodnich, nie zapominając o ich nietypowych kształtach lub tych osobnikach, które zachowują się trochę dziwnie. Po przeczytaniu wszystkiego o pochodzeniu smoków i poznaniu wszystkiego, co trzeba wiedzieć o ich anatomii i charakterze, młody trener smoków znajdzie w tej książce informacje niezbędne do wytresowania młodej bestii. Instrukcje obejmują: jak przygotowywać posiłki, jak sprawić, by smok był posłuszny, jak na nim jeździć, jak zachować mu zdrowie i jak radzić sobie z jego wahaniami nastroju.

“Wielka Księga Smoków” jest idealnym przewodnikiem dla każdego, kto chce adoptować smoka lub po prostu chce bliżej przyjrzeć się światu tych fantastycznych stworzeń, które nie zawsze są okropnymi potworami, za jakie często są brane. Są również silnymi i inteligentnymi istotami, a czasami są cennymi amuletami na szczęście. Mnóstwo wskazówek i informacji podanych z niewyczerpanym humorem wzmacniają wrażenie, że te stworzenia mogą być żywe, z ciałem i kośćmi, a nie tylko częścią naszej wyobraźni. Myślę, że ten kolorowy tytuł świetnie zaspokoi ciekawość i zwabi dzieci do ich magicznego świata. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.