Wszyscy świętują

Autor: Joanna Rzyska
Wydawnictwo: DrugaNoga
Liczba stron: 76
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Wszyscy świętują” to pełna ciekawostek, bogato ilustrowana książka, która pozwala nam odbyć wędrówkę dookoła świata tropem najciekawszych, najbardziej oryginalnych festiwali i tradycji świątecznych oraz poznać ich historię, związane z nimi zwyczaje i wierzenia.

Na kartach publikacji znajdziemy 24 bardzo różne święta. Każdemu z nich poświęcona jest jedna lub dwie rozkładówki. Niektóre z opisywanych świąt są nawet wpisane na listę dziedzictwa kultury UNESCO. Każdy opis to nie tylko geneza i zakres dat, ale także spora ilustracja wizualizująca uczestników fiest i festynów. Tekstom towarzyszą kolorowe i trochę zwariowane rysunki, które równocześnie mogą być zabawną wyszukiwanką.

Nie tylko jest tu mowa o hucznie obchodzonym Sylwestrze, mokrym śmingusie-dyngusie, Święcie Szałasów, fieście na cmentarzu w Meksyku, Festiwalu Róż, ale i mniej znanych Pow Wow, Miripôh czy choćby Surwa. Wszystkie 24 prezentowane święta opisane są w lekki sposób, ale z wielkim impetem.

„Wszyscy świętują” to bogata, pełna zabawnych wstawek lektura o tradycjach rozrywkowych ze świata. To książka, która doskonale udowadnia, że co kraj, to obyczaj, a każde miejsce jest wręcz wyjątkowe. Ponadto zachęca i inspiruje do poznawania świata i podróżowania. Aż się chce wyjechać i poczuć magię opisywanych świąt. Bardzo polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.