Totalnie wszystko o dinozaurach i innych prehistorycznych bestiach

Autor: Mike Lowery
Wydawnictwo: Kropka
Liczba stron: 127
Wiek: 5+
Moja ocena: 4+/5

„Totalnie wszystko o dinozaurach i innych prehistorycznych bestiach” to prawdziwy skarbiec dla każdego młodego miłośnika pradawnych zwierząt.

Gdy na Ziemi żyły dinozaury, świat wyglądał zupełnie inaczej niż współcześnie. Nie tylko nie było na nim jeszcze ludzi ani drzew liściastych, ale za to żyły pradawne zwierzęta.

Ta niefabularna książka dla dzieci zawiera zwariowane, zabawne i zdumiewające fakty na temat dinozaurów i innych prehistorycznych bestii (w tym owadów, roślin, ssaków i organizmów morskich). Informacje są podawane w humorystyczny sposób z żartami na temat dinozaurów, zapewniając dobrą rozrywkę. Styl powieści graficznej jest energetyczny i kolorowy. Zawarte fakty skłaniają do myślenia.

Publikacja przedstawia historię życia na Ziemi przed przybyciem dinozaurów, obejmującą różne epoki. Wyjaśnia co jest, a co nie jest dinozaurem, następnie przedstawia ich różne rodzaje i kwestionuje niektóre mity na temat ich. Czytelnicy otrzymują nawet wskazówki, jak je rysować, poznają czym jest zawód paleontologa i będą mogli rozważyć temat przyczyn masowego wymierania zwierząt.

„Totalnie wszystko o dinozaurach i innych prehistorycznych bestiach” to kolorowa i pełna faktów książeczka dla dzieci połączona z żartami i rysunkami w stylu kreskówek. Charakterystyczny dla Lowery humor i przypadkowe dowcipy sprawdzają się przy wszystkich grupach wiekowych. Tytuł polecam osobom szukającym interesujących wiadomości o dinozaurach w nietypowym stylu. Zachęcam do zaglądnięcia do bliźniaczej pozycji o rekinach.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.