Dinozaury w komiksie 3

Autor: Arnaud Plumer
Wydawnictwo: Scream Comics
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja ocena: 5+/5

„Dinozaury w komiksie 3” zabierają czytelnika na wycieczkę z przewodnikiem – paleontologiem Indino Jonesem – po niespokojnym świecie najpotężniejszych bestii, jakie kiedykolwiek chodziły po ziemi.

Tak jak poprzednie części, tom 3 zagłębia się w świat przerażających jaszczurek i w zabawny sposób przekazuje czytelnikom mądre fakty. Również dokładnie tak samo składa się z jednostronicowych historyjek, podporządkowanych określonemu zagadnieniu z zakresu paleontologii, historii czy geologii. Każda strona ma swój tytuł i jest poświęcona jakiemuś konkretnemu gatunkowi lub jakimś elementom życia prehistorycznych stworzeń. Natomiast wszystkie odpowiedzi na szerokie spektrum pytań wynikają z króciutkich scenek, opatrzonych dowcipną puentą.

Dinozaury są narysowane lekką cartoonową kreską. Gady obdarzone są tu oczywiście ludzkimi cechami – z myśleniem, mową, a nawet i uszczypliwością na czele. Twórcy dobrze pokazują ich rozmiary czy cechy charakterystyczne. Rysunki jednocześnie cechuje wielka szczegółowość w zakresie ukazania wyglądu, fizjonomii i różnić pomiędzy poszczególnymi przedstawicielami dinozaurów, co ma duże znaczenie w kontekście edukacyjnej strony tej opowieści.

„Dinozaury w komiksie 3” to połączenie bajki, komedii i dzieła popularnonaukowego, które nadaje spójność komiksowi, wydanemu nakładem Wydawnictwa Scream Comics. Myślę, że tytuł może okazać się idealnym wyborem zarówno dla dziecięcego czytelnika, jak i też starszego odbiorcy, który z chęcią poszerzy swoją wiedzę na temat prehistorii. Dla nas jest to seria na 5 z plusem!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.