Atomowa przygoda profesora Astrokota

Autor: Ben Newman
Wydawnictwo: Entliczek
Liczba stron: 64
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Atomowa przygoda profesora Astrokota” Dr. Wallimana, zilustrowana przez Bena Newmana, to ilustrowana eksploracja fizyki.

Ta publikacja to nie tylko wspaniały wkład do każdej półki z książkami z niezwykle przystępną narracją i ostrym, dowcipnym stylem artystycznym, ale jest to też tytuł, który ma potencjał, aby rozpalić w dziecku pasję do rozważania przyszłości w nauce.

Książka prezentowana jest na ogromnych, kolorowych dwustronicowych rozkładówkach, na których profesor Astrokot i jego towarzysze prowadzą czytelników przez takie tematy jak: grawitacja, atomy, zmiany molekularne, siła, energia i moc, dźwięk, światło, a nawet fizyka jądrowa.

W lekturze tytułowy bohater omawia wiele aspektów fizyki, od fal dźwiękowych i załamanego światła po neutrina i prawa Newtona. Młody odbiorca znajdzie także wyjaśnienia np. tego, w jaki sposób powstają tęcze, dlaczego farba zmienia kolor na czarny, gdy zmiesza się zbyt wiele kolorów.

Autor wyjaśnia dzieciom rzeczy w sposób zachęcający i niesamowicie prosty. Na równym poziomie jest także niesamowity styl artystyczny Newmana, pełen odważnych kształtów, ciekawych postaci oraz ostrych, jasnych kolorów.

„Atomowa przygoda profesora Astrokota” to nie tylko gratka wizualna, ale także przyjazna droga do świata fizyki. Niezależnie od tego, czy książka służy do wprowadzenia nauk ścisłych, czy po prostu jest czytana dla przyjemności przez kogoś zainteresowanego faktami naukowymi, będzie to przyjemność dla obu odbiorców.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.