Atlas cudów świata

Autor: Ben Handicott
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 88
Wiek: 5+
Moja ocena: 4+/5

„Atlas cudów świata” to wspaniała podróż po niesamowitych budynkach i miejscach, będących częścią świata, w którym żyjemy.

Atlas obejmuje 30 cudów, zarówno tych naturalnych, jak i stworzonych przez człowieka na całym świecie. Oprócz siedmiu cudów, takich jak Taj Mahal, Wielki Mur i wieża Eiffla, książka obejmuje kilka wyjątkowych i wspaniałych miejsc, między innymi Dolinę Yosemite, góry Uluru, Zamek Neuschwanstein, Angkor Wat, Wyspę Wielkanocną, Zakazane Miasto i wiele innych.

Każdy cud ma swoją podwójną stronę, ułożoną w przystępny sposób z nagłówkiem i akapitem wstępnym. Paragrafy wprowadzające podają ważne fakty i dostarczają fascynujących informacji o różnych cudach. Na ilustracji znajdują się dalsze fragmenty dodatkowych wiadomości, a także przydatna powiększona mapa, która wskazuje lokalizację cudu w jego kraju. Kluczowe „cuda” są zawarte na mapie, a następnie wyjaśnione bardziej szczegółowo na kolejnych stronach.

Wyjątkową cechą tej książki jest to, że zamiast prawdziwych zdjęć czytelnik podziwia piękne ilustracje każdego miejsca. Wszystkie rysunki są bardzo szczegółowe, kolorowe i towarzyszą im ciekawe fakty dotyczące danego miejsca. Natomiast prosty tekst zawiera wystarczającą ilość podstawowych informacji i ciekawostek dla dzieci od około 4 lat.

Na końcu lektury jest też fajna gra z ukrytymi przedmiotami i obszerny indeks do lokalizacji punktów orientacyjnych.

„Atlas cudów świata” przedstawia najbardziej imponujące krajobrazy na kuli ziemskiej, kultowe budynki i sugestywne antyki ze świata współczesnego i starożytnego. Od Uluru w Australii, przez Koloseum we Włoszech, Zakazane Miasto w Chinach, po Machu Picchu w Peru, ta książka to globalna podróż po cudownych cudach. Myślę, że tytuł może stać się dla dzieci wspaniałym sposobem na poznanie niektórych miejsc i rozbudzi w nich chęć do podróżowania oraz zobaczenia niektórych z najbardziej urzekających miejsc na naszej planecie. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.