Ilustrowana historia UFO

Autor: Adam Allsuch Boardman
Wydawnictwo: Entliczek
Liczba stron: 128
Wiek: 7+
Moja ocena: 5/5

„Ilustrowana historia UFO” to wciągająca publikacja dla dzieci i niesamowity zbiór wszystkich dziwnych i wspaniałych historii o kosmitach oraz latających spodkach, w ciekawej szacie graficznej.

Na przestrzeni dziejów ludzie byli świadkami oszałamiającego pokazu tajemniczych świateł na niebie. Niezależnie od tego, czy są to urządzenia obcych intruzów, czy bardziej przyziemne zjawiska pogodowe, zrodziły spuściznę rządowych dochodzeń, tajnych stowarzyszeń i niezliczonych zaangażowanych badaczy. Nazywamy je „niezidentyfikowanymi obiektami latającymi” i zajęły one znaczącą pozycję w kulturze popularnej, utrzymując się po części dzięki dziedzictwu badaczy i uporczywie osobliwym tajemnicom.

„Ilustrowana historia UFO” to stylowo wykonana książka z kolorową grafiką, która stanowi podstawowe, ale dokładne wprowadzenie do XX i XXI-wiecznej tradycji UFO. Uproszczone, ale szczegółowe, kreskówkowe ilustracje i infografiki Adama Boardmana dostarczają miłego zestawienia wszystkich popularnych motywów ufologii, od klapy latającego spodka z lat 40. i 50., uprowadzeń w latach 70. i 80., po kręgi zbożowe i spiski lat 90., aż do dziś.

Dwustronicowe rozkładówki otwierają każdy rozdział i pokazują granie autora pomiędzy absurdem opisywanej sceny, a bardzo przemyślanym, stylizowanym podejściem do jej przedstawienia, tworząc kontrastującą dynamikę. Stylistyczne dyskretne podejście Adama Boardmana pozwala mu zacierać granice między rzeczywistością a wyobrażeniem i wyczarowywać sceny, w których wszystko może się zdarzyć… i tak też się dzieje. Statek kosmiczny wjeżdża do szwedzkiego jeziora, cztery świecące dyski unoszą się na nocnym niebie prerii Środkowego Zachodu, podczas gdy pociąg towarowy przeprawia się przez rzekę. Dwie postacie idą na piaszczystą plażę w Japonii, aby zbadać statek kosmiczny leżący na krawędzi fal. Szczegółom scen, formom chmur, gatunkom drzew, markom wywrotki, zachodowi słońca na dalekim horyzoncie autor poświęca się tyle samo uwagi, co przewodnik turystyczny z połowy stulecia.

„Ilustrowana historia UFO” daje czytelnikowi ciekawy przegląd o latających obiektach i kosmitach, od wróżek po nalot na Strefę 51: tajemnicze światła na niebie, porwania przez kosmitów, rządowe tuszowanie. Oddani ufolodzy spędzili lata, dokumentując niewyjaśnione zjawiska, od latających spodków po życie pozaziemskie. Ta książka daje głębokie zanurzenie się w świat ufologii, pokazuje badania i poszukiwania życia pozaziemskiego, z zabawnym, pouczającym i humorystycznym spojrzeniem na historię tego dziwnego świata spisku. Chronologiczna historia obserwacji UFO jest wyjaśniona jasno i przystępnie. Książka jest bardzo dobrze rozplanowana, dzięki czemu prezentacja takiej koncentracji jest lekka i twórczo wyświetla szeroki zakres informacji. Polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.