Co wstrząsa ziemią? Wulkany, cyklony, tsunami, trzęsienia ziemi i inne klęski żywiołowe

Autor: Robin Jacobs
Wydawnictwo: Kropka
Liczba stron: 96
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

Od dawna szukałam przystępnej książki dla dzieci o tematyce, która skrywa w sobie tajemnice procesów stojących za trzęsieniami ziemi, tsunami, wybuchami wulkanów, lawinami, cyklonami tropikalnymi, tornadami, zamieciami, pożarami i gradobiciem. Wreszcie nakładem wydawnictwa Kropka pojawiał się w sprzedaży doskonały tytuł, który wyjaśnia dzieciom te zagadnienia. „Co wstrząsa ziemią? Wulkany, cyklony, tsunami, trzęsienia ziemi i inne klęski żywiołowe” jest niesamowitą lekturą. To kompendium wiedzy w pigułce o niszczycielskich siłach ogromnego spektrum zjawisk, pokazujących potęgę natury.

My, ludzie, przyjmujemy naszą dominację na planecie za pewnik, ale czasami natura przypomina nam, że to iluzja. Płyty tektoniczne rozdzierają ziemię, ogromne fale zmiatają nadmorskie miasta, wyrzuty magmy z wulkanów i huragany niszczą całe kraje.

Ta książka bada naturę w jej najbardziej destrukcyjnej formie. Jasne, spójne wyjaśnienia przełamują naukę stojącą za takimi zjawiskami, jak huragany, tornada, lawiny, trzęsienia ziemi, tsunami i wulkany. Są tu także fascynujące fakty dotyczące tych największych i najgorszych spektakli sił przyrody. Pouczające i przystępne ilustracje Sophie Williams sprawiają, że jest to o wiele więcej, niż standardowa lektura z geografii.

Podział na katastrofy geologiczne oraz meteorologiczne wprowadza młodego czytelnika w zagadnienia z zakresu geologii, przyrody i geografii. Najbardziej przydatną częścią są porady dotyczące tego, co robić w czasie opisanych klęsk żywiołowych.

Każda katastrofa jest szczegółowo wyjaśniona, od jej definicji po sposób jej występowania. Każdy rodzaj klęski żywiołowej jest przedstawiony na kilku stronach, dając czytelnikom dogłębny przegląd nauki stojącej za zjawiskiem, a także oferując historyczne fakty dotyczące katastrof w całej historii.

„Co wstrząsa ziemią? Wulkany, cyklony, tsunami, trzęsienia ziemi i inne klęski żywiołowe” to ciekawa i edukacyjna publikacja z mnóstwem faktów, która dostarcza młodym odbiorcom cennych danych, a ponadto zapewnia rozrywkę i rozbudza ciekawość świata. Opisane wydarzenia wstrząsające Ziemią badają przyrodę w jej najbardziej destrukcyjnym stanie i dają dzieciom wgląd w sposób, w jaki funkcjonuje nasza planeta. Ten kolorowy i fascynujący przewodnik, który zawiera jasne informacje na temat szerokiego zakresu wydarzeń, naprawdę otwiera oczy. Myślę, że książka spodoba się przyszłym naukowcom, meteorologom oraz wszystkim zainteresowanym katastrofalnymi wydarzeniami. Bardzo polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.