W fabryce ludzkiego ciała

Autor: Dan Green
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja ocena: 4+/5

„W fabryce ludzkiego ciała” to publikacja, która przedstawia fascynujący świat wnętrza człowieka, jednoczenie dając dzieciom solidną porcję wiedzę i umilając im czytanie przy szczegółowo i interesująco zilustrowanych grafikach.

Wszyscy są ciekawi, jak działa ich organizm, ale zrozumienie szczegółów może być często trudnym zadaniem. Autor porównuje ludzkie ciało do fabryki wypełnionej różnymi działami (układami narządów), z których każdy zatrudnia setki pracowników zajętych własnymi zadaniami specjalnymi. Każda z tych istot komentuje swoje działania oraz poznajemy ich myśli. Wszystkiego, co dotyczy naszego ciała, dowiadujemy się właśnie za pośrednictwem specjalistów w danej dziedzinie.

Książka przedstawia anatomię i skupia się przede wszystkim na fizjologii – funkcjach – ludzkiego ciała. Fabryka zachwyca mikroskopijnym światem nieustannie pracującym w organizmie człowieka, by wszystko działało sprawnie i tak, jak powinno. Każdy z działów jest mocno zapracowany, maszyny są w ciągłym ruchu, a pracownicy muszą być niezawodni. Przy każdym omawianym organie zaprezentowana jest ramka z krótkim opisem oraz figurą człowieka. Czerwona kropka pokazuje nam, w którym miejscu w ciele znajduje się organ, o którym akurat czytamy.

Na niespełna pięćdziesięciu stronach zostały przedstawione narządy, układy, skóra, układ kostny oraz informacje dotyczące rozmnażania i rozwoju nowego organizmu. Pod koniec znajduje się jeszcze jeden ciekawy rozdział, w którym zamieszczone są zadziwiające fakty o ciele. Z niego również dowiemy się całej masy informacji, o których zapewne większość z nas nie miała nawet pojęcia, np. ludzkie ciało zawiera wystarczającą ilość węgla do zrobienia 900 ołówków, albo tłuszczu, do zrobienia 7 kostek mydła(!).

Do wewnętrznej strony tylnej okładki dołączony jest duży kolorowy plakat podsumowujący materiał przedstawiony w książce.

„W fabryce ludzkiego ciała” to świetna propozycja dla każdego młodego miłośnika wiedzy. Książka jest łatwa w przyswojeniu, obrazowo pokazuje wszystkie zagadnienia, a przy tym w prosty sposób przekazuje ogrom łatwoprzyswajalnej wiedzy. Całość jest fantastycznie zilustrowana, dzięki czemu każdy młody czytelnik może sobie łatwo wyobrazić szereg różnych, skomplikowanych procesów, które zachodzą w ludzkim ciele.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.