Co kryje nocne niebo? Gwiezdny zwierzyniec

Autor: Aina Bestard
Wydawnictwo: Tatarak
Liczba stron: 24
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Co kryje nocne niebo? Gwiezdny zwierzyniec” to piękna, nietypowo oprawiona księga, w której autorka zaprasza nas w podróż dookoła świat do serca niebiańskiego sklepienia.

Gwiazdy tworzą niesamowite kształty, widoczne po zmroku ponad chmurami z każdego zakątka Ziemi. Bardzo dawno temu nasi greccy przodkowie kontemplowali i studiowali nocne niebo. Nazwali wszystkie widoczne gwiazdy, pogrupowali je i narysowali wyimaginowane linie, dzięki którym pojawiły się niebiańskie zwierzęta. Te grupy gwiazd reprezentują konstelacje.

Koncepcja książki jest prosta: w wystroju pokoju dziecięcego na całym świecie Aina Bestard otwiera okno na konstelację, które widzi na niebie. Młody czytelnik musi odgadnąć, jakie zwierzę kryje się za gwiazdami, dzięki krótkiemu i poetyckiemu tekstowi, napisanemu w formie zagadki. Jeśli dziecko nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, wystarczy, że otworzy okno księgi i odwróci stronę na światło dzienne, lub nad lampę, a zwierzę się pojawi. Młody odbiorca będzie więc podróżować po pokojach ośmiorga dzieci po całym świecie. Od Polski, przez Nową Zelandię, Meksyku, Mongolię, aż do Japonii.

„Co kryje nocne niebo? Gwiezdny zwierzyniec” to lektura, która zaprasza dzieci do odkrywania tajemnicy świata zawieszonej nad ich głowami. Prosty i krótki tekst jest idealny, podobnie jak projekty wypełnione wzorami, które są bardzo łatwe do odczytania i w kolorze, który przemawia do większości, a także całkowicie pasuje do motywu.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.