Owady w komiksie 2

Autor: Christophe Cazenove
Wydawnictwo: Scream Comics
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5+/5

„Owady w komiksie 2” to tytuł pomiędzy humorem a prawdą naukową, który odkrywa przed czytelnikami sekrety fascynującego świata małych zwierzaczków.

Owady są wszędzie: zamieszkują ogrody, ulice, lasy i nasze domy. Ich królestwo rządzi się swoimi prawami. Złożoność relacji międzygatunkowej jest nieprzebrana, a cechy poszczególnych osobników przyprawiają od zachwytu po zdumienie.

Od koła podbiegunowego, przez lasy tropikalne, pustynie po najgłębsze jaskinie, owady dzielą nasze codzienne życie, odpychają nas lub fascynują. Jednak niewiele o nich wiemy. Dzięki temu zabawnemu komiksowi młody odbiorca dowie się więcej o małych zwierzętach i stanie się ekspertem od modliszek, wędrownych szarańczy, a nawet mrówek tkaczek.

Tak jak w „Owady w komiksie 1”, „Dinozaury w komiksie 1”, „Dinozaury w komiksie 2”, czy „Dinozaury w komiksie 3”, układ stron jest taki sam. Mamy tu króciutkie historyjki związane z życiem danego gatunku, które dotyczą m.in. ich wyglądu, natury, czy też zwyczajów. To ubrane w bajkowe i humorystyczne szaty najprawdziwsze informacje, z których czytelnik dowie się, czym się żywią, gdzie składają jaja, czy też jak wygląda ich codzienność w kontekście kontaktu z ludźmi. Charakterystyczna, energiczna kreska sprawia, że każdy kadr komiksu ma swoistą dynamikę. Wybrane owady wyróżniono dodatkowym opisem, wyszczególniono rząd/rodzinę, rodzaj i gatunek, krótki opis, rozmiar i cechy charakterystyczne.

„Owady w komiksie 2” to przesympatyczny zbiorek pełen naukowej wiedzy, która niekiedy może zaskoczyć czy poduczyć również dorosłych. Ciekawe fakty o owadach przemycone w komiksowej formie z pewnością zainteresują niejedną osobę, a może i skłonią do poszerzenia wiedzy o tej najliczniejszej grupie zwierząt, bez której obecny świat nie mógłby istnieć. Bajkowy klimat, przezabawne sceny, przeróżne, piękne ilustracje – oto spełnienie tej opowieści, która to nie tylko bawi, intryguje i porywa sobą dziecięcego czytelnika, ale też i edukuje w zakresie tego, jak wygląda życie owadów. Mam nadzieję, że wydawnictwo Scream Comics szybko upora się z wydaniem kolejnej części, bo jesteśmy pierwsi na liście do jej kupienia!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.