Mania klikania

Autor: Richa Jha
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 40
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

„Mania klikania. Jak przeżyć dzień bez Internetu” to opowieść w ciekawej szacie graficznej, która w humorystyczny sposób zachęca młodszych i nieco starszych czytelników by zastanowili się nad tym, czy przypadkiem nie spędzają w Internecie zbyt dużo czasu.

Książka opowiada o młodej dziewczynie, która pomaga swojej rodzinie przetrwać dzień bez Wi-Fi. Jej rodzice są zrozpaczeni, ale córka ma wiele pomysłów na to, co mogą zrobić i ciągnie ich za sobą. Gdy są na zewnątrz, jeżdżą na rowerach i odkrywają świat, ich narzekania powoli zanikają i odkrywają, że cieszą się swoim dniem nawet bez Internetu. To zabawna, beztroska historia, która przekazuje ważne przesłanie, że świat jest równie przyjemny bez wymyślnych urządzeń i połączeń ze światem wirtualnym.

Ilustracje wciągają w historię i dodają do opowieści tyle samo, co słowa. Młodsi słuchacze będą z przyjemnością przeglądać je na własną rękę i uzyskają ogólny sens opowieści. Sam tekst unosi się na ilustracjach, nie jest zbyt długi i świetnie nadaje się do czytania na głos.

„Mania klikania” to krzywe spojrzenie na wartość wolnego czasu dla rodziny, nawet jeśli ktoś jest odporny na życie w realnym świecie. Rysunki dodają głębi historii, pomagając nam dostrzec wszystkie małe rzeczy, które możemy przegapić, gdy jesteśmy przyklejeni do naszych telefonów. Zaskakująca zamiana ról w tej opowieści rozbawi dzieciaki, a rodzicom da małego pstryczka w nos. Sami się przekonajcie.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.