Mali Bogowie. Ciężko jest być bogiem. Tom 3

Autor: Christophe Cazenove
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

„Mali Bogowie. Ciężko jest być bogiem. Tom 3” to humorystyczna opowieści o młodych kandydatach na bogów i herosów starożytnej Grecji, którzy nie mają zamiaru cierpliwie czekać, aż dostaną nadprzyrodzone moce.

Po raz trzeci Christophe Cazenove i Philippe Larbier spotykają się, aby ujawnić nowy aspekt ich nieokiełznanej wizji mitologii i ich słynnych olimpijskich bóstw.

Młody czytelnik, prawie zawsze poprzez jednostronicowy gag, doskonali swoją wiedzę o głównych bogach, półbogach, bohaterach i potworach greckiej mitologii.

Tematami przewodnimi komiksu są uprzątnięcie stajni Augiasza przez Heraklesa oraz przygotowania Jazona do wyprawy po złote runo. Oczywiście nie zabrakło tu miejsca dla innych antycznych bohaterów. Odyseusz buduje najwspanialszy statek świata, mimo że wciąż nie nauczył się pływać. Kirke przygotowuje magiczne eliksiry, niestety także takie, które powodują nieciekawe skutki uboczne. Atena zgłębia sztukę wojenną, ale na razie wygrywa tylko w domino. Syzyf chciałby wtoczyć w końcu kulę na górę, więc ima się różnych pomysłów, by osiągnąć sukces. Odyseusz rozmyśla o czekającej go przyszłości. Hefajstos wprawia się w konstruowaniu broni idealnej. Meduza nadal zamienia wszystkich w kamień, a Midas wszystko w złoto. Z kolei Taurusek wymyśla nowe dyscypliny olimpijskie i postanawia wykąpać się rzece umarłych.

„Mali Bogowie. Ciężko jest być bogiem. Tom 3” to powieść graficzna przedstawiająca czytelnikom dzieciństwo małych Bogów. Przygody małoletnich greckich legend to często wygłupy, ale i licznie podejmowane próby sprostania przyszłym zadaniom. Forma komiksowa i humor bohaterów zdecydowanie sprzyjają lekturze. Album jest uzupełniony lekkimi, popularnonaukowymi opowieściami o ciekawostkach na temat mitologii greckiej. Wydawnictwo Egmont zapowiedziało już 4 część, która ma pojawić się już w kwietniu. My już czekamy na kolejne przygody antycznych bohaterów.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.